;
1401/08/03 09:48

قرارداد طراحی ست اداری

علائم، سربرگ‌ها، کارت‌ ویزیت‌ها و دیگر اوراقی که در امور اداری و تجاری به کار گرفته می‌شوند به صورت اختصاصی برای آن مجموعه طراحی می‌شوند.

افرادی که در حوزه امور اداری و تجارتی فعالیت می‌کنند باید در خصوص طراحی ست اداری قراردادی منعقد داشته باشند که به اصطلاح به آن قرارداد طراحی ست اداری گفته می‌شود. این قرارداد، یکی از انواع قرارداد پیمانکاری محسوب می‌شود.در ادامه به بیان ماهیت حقوقی این قرارداد و همچنین به نکاتی می‌پردازیم که لازم است در هنگام تنظیم این قرارداد با آن‌ها آشنا شوید.

تکلیف توافقات طرفین نمونه قرارداد طراحی ست اداری چیست؟

در نظام حقوقی ایران قراردادها دو نوع هستند:

  • قراردادهایی که احکام و شرایط خاص آن‌ها به صراحت در متن قانون بیان شده است که در اصطلاح به آن‌ها عقد معین گفته می‌شود.

  • عقودی که تعریف دقیقی از آن‌ها در متن قانون مدنی بیان نشده است اما به طور کلی از قانون مدنی تبعیت می‌کنند. در این نوع قراردادها، توافق طرفین تا زمانی که مغایر با قانون نباشد، صحیح است.

به این دسته از قراردادها، اصطلاحا عقود نامعین گفته می‌شود. که به صورت قراردادهای خصوصی میان طرفین تنظیم و امضا خواهد شد.

با توجه به مطالبی که بیان شد، قرارداد طراحی ست اداری نیز یکی از انواع قراردادهای خصوصی میان اشخاص است و یک عقد نامعین محسوب می‌شود که طرفین می‌توانند در خصوص بخش‌های مختلف آن، با یکدیگر توافق کنند.

فسخ در قرارداد طراحی ست اداری

در قانون مدنی قرارداد‌ها در یک دسته بندی کلی به عقود جایز و لازم تقسیم می‌شوند. قرارداد‌های لازم، آن دسته از قراردادها هستند که پس از تنظیم و امضا شدن توسط طرفین، قابل انحلال نیستند، مگر در صورتی که طرفین قرارداد راضی به برهم زدن آن باشند یا آنکه قانون اجازه انحلال قرارداد را بدهد.

از طرف دیگر، قراردادهای جایز، برخلاف قراردادهای لازم، پس از امضای قرارداد به درخواست هر یک از طرفین قابل انحلال هستند.

نکته: لازم است به این نکته توجه داشته باشید که اصل بر لازم بودن و غیر قابل فسخ بودن قراردادها است. بنابراین قرارداد طراحی ست اداری نیز لازم و غیرقابل انحلال است و نمی‌توانید به اراده خود آن را منحل کنید، مگر در صورتی که طرفین قرارداد، برای خود حق فسخ (انحلال) تعیین کرده باشند. به این صورت که شروطی را برای فسخ قرارداد در نظر می‌گیرند که در صورت بروز آن شروط، امکان فسخ قرارداد وجود داشته باشد.

متن قرارداد طراحی ست اداری شامل چه محتویاتی است؟

محتوای متن قرارداد طراحی ست اداری حاوی اطلاعاتی ارزشمند از روابط میان طرفین است. محتوای قرارداد شما باید به تمام روابط، مسئولیت‌ها، تعهدات و شروطی که برای انجام این قرارداد در نظر دارید، اشاره کند. بنابراین، لازم است که به دقت تهیه و تنظیم شود. علاوه براین، لازم است که به این مسئله توجه شود که محتوای قرارداد، مغایر با قانون مدنی نباشد. پیش از امضای قرارداد، لازم است که حتما به طور دقیق محتوای قرارداد تان را مطالعه کنید تا از شروط و تعهداتی که به عهده دارید، آگاه باشید.

 

قرارداد طراحی ست اداری

 

اطلاعات و مشخصات طرفین در قرارداد طراحی ست اداری

طرفین قرارداد طراحی ست اداری، طراح یا گرافیک کار و کارفرما هستند. اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند بدون هیچ محدودیتی در این قرارداد حضور داشته باشند. منظور از اشخاص حقیقی افراد انسانی هستند و منظور از اشخاص حقوقی نیز موسسه‌ها و شرکت‌هایی هستند که مطابق با قانون تشکیل شده‌اند.

در صورتی که شما به عنوان اشخاص حقیقی در قرارداد حضور داشته باشید، لازم است که مشخصات هویتی خود مانند نام، نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه، کد ملی، شماره تماس و آدرس دقیق محل اقامت خود را به طور کامل در قرارداد ذکر کنید.

همچنین هنگامی که شما به عنوان شخص حقوقی یا به نمایندگی از شخص حقوقی قرارداد را منعقد می‌کنید لازم است به طور دقیق مشخصات تجارتی و نیز عنوان نمایندگی خود را نیز در متن قرارداد بنویسید.

موضوع قرارداد و شرح خدمات

موضوع قرارداد یکی از مهمترین قسمت‌های هر قراردادی است. کارفرما باید انتظاراتی را که از طراح دارد به طور دقیق، مشروح و با ذکر جزئیات در قسمت موضوع قرارداد بیان کند.

در قرارداد طراحی ست اداری ، کارفرما باید انتظارات خود از طراح و معیارهایی که برای این طراحی در نظر دارد را به طور دقیق ذکر کند. 

در صورتی که شما به عنوان طراح، در قرارداد حضور دارید، می‌توانید انتظاراتی را که از کارفرما دارید در قسمت تعهدات کارفرما به طور دقیق و با ذکر جزئیات ذکر کنید. همچنین اگر شروط خاصی مدنظر شما است، می‌توانید با توافق کارفرما، آن شروط را نیز در متن قرارداد بنویسید.

مبلغ قرارداد یا حق الزحمه طراح ست اداری

یکی از مهمترین ارکان هر قرارداد، مبلغ آن است. مبلغ قرارداد حق الزحمه‌ای است که یکی از طرفین در مقابل انجام کار از سوی طرف دیگر، به او پرداخت می‌کند. به طور معمول، طرفین قرارداد در مذاکراتی که پیش از امضای قرارداد میان آن‌ها برقرار می‌شود، مبلغ حق الزحمه را معین می‌کنند.

شما در هنگام نوشتن قرارداد طراحی ست اداری باید مبلغ آن را از پیش معین کنید و با توافق یکدیگر، به طور دقیق و با ذکر واحد پول در قرارداد بنویسید.

سخن پایانی

شما می‌توانید به عنوان هریک از طرفین قراردادها از طریق مجموعه وکیل‌باشی و وکلای پایه یک دادگستری مجرب حاضر در این مجموعه، به آنچه نیاز دارید برسید. مجموعه وکیل‌باشی با ارائه خدماتی نظیر تدوین فرم‌های قضایی، تدوین قرارداد و ارائه فایل های آموزشی مختلف در زمینه‌های حقوقی کنار شما است. شما میتوانید هر فرم قضایی یا قراردادی را که میخواهید به صورت سفارشی همراه با مشاوره رایگان دریافت نمایید.

title-bg

نظرات متنی

پیام های کاربران را بخوانید

افزودن نظر

FAQ

پرسش های متداول

یک قرارداد استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟

قرارداد ها باید توسط یک فرد متخصص و با تجربه تنظیم گردند، نمیتوان گفت قراردادی که طویل باشد بینقص تر یا کامل تر است. یک قرارداد عالی و استاندارد بسته به نیاز طرفین آن کامل میشود.

تعهدات طرفین قرارداد چیست؟

تعهد طرفین یک قرارداد هر آن چیزی است که نسبت به آن در قرارداد تصمیم گرفته شده و منافاتی با ماده 10 قانون مدنی ندارد.

در شرایطی که انجام تعهد از سوی هر یک از طرفین مقدور نبود چه عواقبی در انتظار طرفین می‌باشد؟

اگر توانایی انجام تعهد برای هر یک از طرفین از بین برود و در آن هیچ تعدی و تفریطی وجود نداشته باشد، همچنین حادثهای خارج از اراده طرفین باعث این مسئله شود (قوه قاهره)، مسئولیتی به عهده طرفین قرارداد نمیباشد چرا که این موضوع در قرارداد تحت عنوان فورس ماژور یا قوای قاهره پیشبینی شده است.

تماس
گفتگو
x
x
گفتگوی آنلاین
پاسخگوی سوالات شما هستیم

برای دریافت پاسخ در صوت قطع ارتباط آنلاین ، لطفا با فشردن دکمه ذیل ، اعلان مروگر خود را فعال کنید.

جهت شروع گفتگو پیام خود را تایپ و ارسال نمایید ، می توانید با نگه داشتن دکمه میکروفن صدای خود را ضبط و ارسال کنید.
صبور باشید ...