;
1401/08/03 16:00

کاربرد قرارداد طراحی شبکه

نمونه قرارداد طراحی شبکه یکی از انواع قراردادهای پیمانکاری است که به منظور انجام موضوع این قرارداد میان متقاضی و شخص متخصص در زمینه طراحی شبکه تهیه و امضا می‌شود.

طراحی شبکه از تخصص‌هایی است که در زمینه فعالیت‌های مرتبط با فناوری اطلاعات انجام می‌شود. طراحی شبکه در واقع به معنی طراحی روابط و ارتباطات میان کامپیوترها و سیستم‌های مختلف می‌باشد. این حرفه، ارتباطات صحیح میان سیستم‌ها را مشخص خواهد کرد. تمام فعالیت‌های کاری، مشاغل و کسب و کارها در حوزه فناوری اطلاعات، لازم دارند که از ارتباطات شبکه‌ای استفاده نمایند و نیاز دارند که از خدمات طراحی شبکه بهره ببرند. نمونه قرارداد طراحی شبکه قراردادی است که برای این منظور و به صورت متداول مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه نکاتی راجع به نمونه قرارداد طراحی شبکه ارائه خواهد شد.

قرارداد طراحی شبکه چیست؟

نمونه قرارداد طراحی شبکه یکی از انواع قراردادهای پیمانکاری است که به منظور انجام موضوع این قرارداد میان متقاضی و شخص متخصص در زمینه طراحی شبکه تهیه و امضا می‌شود. کارفرمایان و متقاضیانی که تمایل دارند طراحی شبکه خود را به اشخاص متخصص بسپارند، خواهان این موضوع هستند تا طرحی که  در نهایت به کارفرما ارائه خواهد شد، با تمام نکات مهم و کاربردی مد نظر کارفرما تطابق داشته باشد.

طرفین فرم قرارداد طراحی شبکه

در نمونه قرارداد طراحی شبکه یک طرف اشخاصی هستند که به صورت اختصاصی در زمینه طراحی شبکه فعالیت می‌کنند. متخصصان این حوزه معمولا به صورت پروژه محور، پروژه‌های طراحی، اجرا و پشتیبانی شبکه را به عهده می‌گیرند. البته این امکان نیز وجود دارد که با توافق طرفین، رابطه کاری طراح شبکه و کارفرما، به صورت یک قرارداد استخدام باشد. 

طراحان شبکه به صورت مستقل پروژه‌های مختلف را می‌پذیرند و به این شیوه فعالیت می‌کنند. به همین دلیل در اغلب مواقع برای همکاری با طراح شبکه، نیاز است که از قرارداد پیمانکاری استفاده کنیم.

دیگر اشخاصی که در این قرارداد حضور خواهند داشت، اشخاص حقیقی یا حقوقی هستند که تمایل دارند پروژه طراحی شبکه آن‌ها به واسطه شخصی متخصص انجام شود. طرفین قرارداد ممکن است اشخاص حقیقی یا حقوقی باشند. 

برای تنظیم این قرارداد، باید حتما تمام اطلاعات و مشخصات هویتی هر دو طرف در متن قرارداد نوشته شود. ذکر اطلاعات و مشخصات طرفین در قرارداد باید به صورتی باشد که هویت آن‌ها را به دقت مشخص کند تا اشخاص حاضر در قرارداد به طور کامل معرفی شوند.

موضوع قرارداد طراحی شبکه

زمانی که طرفین قرارداد معرفی می‌شوند، لازم است مشخص شود که موضوع این توافق چه چیزی است و طرفین به چه منظوری با یکدیگر همکاری می‌کنند. برای نوشتن متن قرارداد طراحی شبکه باید به این مسئله توجه داشته باشیم که موضوع باید صریح، روشن و بدون ابهام باشد. لازم است که به صورت دقیق مشخص شود که طراح شبکه مسئولیت انجام چه کاری را به عهده گرفته است.

زمان نمونه قرارداد طراحی شبکه

برای انجام هر قرارداد، نیاز به بازه زمانی مشخصی است. لازم است که تاریخ دقیق شروع و پایان قرارداد مورد نظر شما مشخص شود. متقاضی و طراح شبکه با یکدیگر گفتگو می‌کنند و با توجه به معیارهایی مانند موضوع قرارداد، پیچیدگی و حجم کار، توانایی طراح، نظر طراح شبکه و موارد مهم دیگر، معین خواهند کرد که این پروژه باید در چه بازه زمانی انجام شود.

به واسطه مدتی که توسط طرفین برای این توافق معین می‌شود، طراح شبکه ملزم خواهد بود که برای انجام پروژه تعلل نکند و در زمانی که معین شده است، مراحل انجام پروژه مورد نظر را آغاز کند. همچنین طراح باید بتواند تا تاریخی که برای اتمام قرارداد در نظر گرفته می‌شود، طرحی که آماده کرده است را به کارفرما تحویل دهد.

خسارت در قرارداد طراحی شبکه

اگر طراح شبکه نتواند مطابق با بازه زمانی مشخصی که در نمونه قرارداد طراحی شبکه ثبت شده است، پروژه را تحویل دهد، این امکان برای کارفرما است که جریمه‌ای را بابت خسارت دیرکرد تحویل پروژه تعیین نماید. به این صورت که در ازای هر روز دیرکرد در تحویل پروژه طراحی شبکه، طراح ملزم خواهد بود که مبلغ مشخصی را بابت جریمه یا خسارت بپردازد.

تعیین خسارت دیرکرد، نوعی ضمانت برای انجام موضوع قرارداد و تحویل پروژه در زمان مقرر است.

مبلغ قرارداد طراحی شبکه

مبلغ قرارداد طراحی شبکه، همان اجرت یا حق الزحمه‌ای است که برای متخصص طراحی شبکه در نظر گرفته‌ می‌شود. بدون شک طراح شبکه برای انجام فعالیت‌هایی که انجام می‌دهد، مستحق دریافت حق الزحمه خواهد بود. لازم است که پیش از امضای این قرارداد، طرفین در خصوص میزان مبلغ حق الزحمه طراح شبکه به توافق برسند و مبلغی که توافق شده است را در متن قرارداد به صورت مکتوب ثبت کنند.

علاوه بر مبلغ قرارداد، شیوه پرداخت حق الزحمه نیز بسیار مهم است. از دیگر موارد مهمی که باید حتما در متن قرارداد درباره آن صحبت شود، توضیح درباره شیوه پرداخت اجرت المثل خواهد بود. 

فسخ قرارداد طراحی شبکه

قرارداد طراحی شبکه یک قرارداد لازم است. منظور از لازم بودن این قرارداد، این است که قانون مدنی به هیچ کدام از طرفین اجازه فسخ قرارداد را نمی‌دهد. به این صورت که کارفرما و طراح شبکه ملزم هستند که حتما در این قرارداد حضور داشته باشند و به تعهدات و مسئولیت‌هایی که پذیرفته‌اند، عمل کنند. فسخ قرارداد بر اساس شروطی که در قانون مطرح شده است یا به واسطه شروطی که طرفین برای قرارداد در نظر می‌گیرند امکان پذیر خواهد بود.

سخن پایانی

شما می‌توانید به عنوان هریک از طرفین قراردادها از طریق مجموعه وکیل‌باشی و وکلای پایه یک دادگستری مجرب حاضر در این مجموعه، به آنچه نیاز دارید برسید. مجموعه وکیل‌باشی با ارائه خدماتی نظیر تدوین فرم‌های قضایی سفارشی، تدوین قرارداد سفارشی و ارائه راهکار و آموزش‌های تصویری مختلف در زمینه‌های حقوقی کنار شما است. شما میتوانید هر فرم قضایی یا قراردادی را که میخواهید به صورت سفارشی همراه با مشاوره رایگان دریافت نمایید.

title-bg

نظرات متنی

پیام های کاربران را بخوانید

افزودن نظر

FAQ

پرسش های متداول

در شرایطی که انجام تعهد از سوی هر یک از طرفین مقدور نبود چه عواقبی در انتظار طرفین میباشد؟

اگر توانایی انجام تعهد برای هر یک از طرفین از بین برود و در آن هیچ تعدی و تفریطی وجود نداشته باشد، همچنین حادثهای خارج از اراده طرفین باعث این مسئله شود (قوه قاهره)، مسئولیتی به عهده طرفین قرارداد نمیباشد چرا که این موضوع در قرارداد تحت عنوان فورس ماژور یا قوای قاهره پیشبینی شده است.

برای آنکه هنگام بروز اختلاف زود تر به نتیجه برسیم چه راهکاری وجود دارد؟

سعی کنید در قراردادها مرجع حل اختلافات خود را داور مرضیالطرفین معرفی نمایید. چراکه هم در هزینه و هم در وقت شما صرفه جویی خواهد شد. حکم داور مانند حکم قضات لازم الاتباع است.

اگر یکی از طرفین قرارداد اطلاعاتی غیرواقعی در قسمت مشخصات وارد نمود چه راهکاری را باید پیش برد؟

زمانی که این اتفاق رخ میدهد راهکار ثابتی وجود ندارد و باید آن را با وکلای مجرب مطرح نمایید.

در نتیجه بهتر است همیشه بیشتر به دنبال پیشگیری باشیم. برای پیشگیری از این موضوع همیشه در هنگام عقد قرارداد مدارک شناسایی را بررسی کنید تا احراز هویت انجام شود. حتی میتوان کپی این مدارک را پیوست به قرارداد نمود.

تماس
گفتگو
x
x
گفتگوی آنلاین
پاسخگوی سوالات شما هستیم

برای دریافت پاسخ در صوت قطع ارتباط آنلاین ، لطفا با فشردن دکمه ذیل ، اعلان مروگر خود را فعال کنید.

جهت شروع گفتگو پیام خود را تایپ و ارسال نمایید ، می توانید با نگه داشتن دکمه میکروفن صدای خود را ضبط و ارسال کنید.
صبور باشید ...