;
1401/08/04 10:35

قرارداد طراحی کارت ویزیت

قرارداد طراحی کارت ویزیت چیست؟ طرفین قرارداد کارت ویزیت چه کسانی هستند؟ نحوه تنظیم قرارداد مزبور به چه نحو است؟

کارت ویزیت به عنوان شناسه یک کسب و کار و نماد بیزینس و برند افراد محسوب می‌گردد، به همین دلیل طراحی سربرگ و کارت ویزیت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ همچنین به دلیل تخصصی بودن امر، صاحبین کسب و کار ترجیح می‌دهند طراحی سربرگ و ست اداری خود را به متخصصان طراحی بسپارند که این خود مستلزم وجود قرارداد استاندارد میان طراح و سفارش دهنده است. در این مقاله قصد داریم به بحث و بررسی پیرامون قرارداد طراحی کارت ویزیت، ضرورت وجود قرارداد و نحوه تنظیم قرارداد طراحی کارت ویزیت بپردازیم و با نکات مهم آن آشنا شویم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

قرارداد طراحی کارت ویزیت به چه معناست؟ طرفین قرارداد طراحی کارت ویزیت چه کسانی هستند؟

فرم قرارداد طراحی کارت ویزیت یا قرارداد چاپ ویزیت کارت، قراردادی است که میان کارفرما به عنوان سفارش دهنده و طراح منعقد شده و به موجب آن طراح ملزم به طراحی کارت ویزیت مناسب با شغل سفارش دهنده و مطابق شرایط وی است. قرارداد طراحی کارت ویزیت به صورت قرارداد پیمانکاری یا فریلنسری تنظیم می‌گردد، به این معنا که طراح در بازه زمانی مشخص اقدام به طراحی کارت ویزیت کرده و در مدت مقرر شده پروژه را به کارفرما تحویل خواهد داد.

ارکان و نکات مهم قرارداد طراحی کارت ویزیت چیست؟

در فرم قرارداد اجرای طراحی بیزینس کارت منعقد شده میان کارفرما و پیمانکار یا فریلنسر، مفاد و ارکانی وجود دارد که می‌بایست تصریح گردد؛ به طور مثال:

  • مشخصات طرفین:

مشخصات طرفین شامل اطلاعات شناسایی طرفین قرارداد است که شامل: نام و نام خانوادگی/ نام شرکت، کد ملی/ شناسه ثبت، شماره تلفن ثابت، شماره تلفن همراه و آدرس و محل اقامت طرفین است.

  • مدت قرارداد:

در قراردادهای پیمانکاری یا فریلنسری، ذکر مدت قرارداد سبب می‌شود تا زمان تحویل پروژه کاملاً مشخص باشد و به سبب اختلافی میان طرفین رخ ندهد و در عین حال به برآورد هزینه‌ها نیز کمک ویژه خواهد کرد.

  • مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت آن:

به جرات می‌توان گفت یکی از مهمترین موارد اختلاف بین سفارش دهنده و طراح، بحث بر سر مبلغ قرارداد است؛ به همین دلیل تعیین دقیق مبلغ قرارداد و سایر هزینه‌ها نظیر رفت و آمد و محل اقامت پیمانکار و نحوه پرداخت دستمزد نقش مهمی در پیشگیری از وقوع اختلاف میان طرفین دارد.

  • موضوع قرارداد طراحی کارت ویزیت:

موضوع قرارداد مذکور می‌بایست در متن توافقنامه به صورت کامل و دقیق مشخص شود. موضوع طراحی کارت ویزیت می‌تواند طراحی در ابعاد مشخص، برای موضوع مشخص و با ویژگیها و خصوصیات مشخص باشد.

  • تعهدات پیمانکار:

در هر قراردادی طرفین تعهداتی را با امضای قرارداد می‌پذیرند، پیمانکار نیز با امضای قرارداد، ملزم به انجام تعهدات مورد توافق خواهد شد. به طور مثال طراح موظف است در بازه زمانی مشخص شده پروژه را تحویل دهد و همچنین نمی‌تواند موضوع قرارداد را به غیر منتقل کند و موظف است اصلاحات لازم و مورد نیاز سفارش دهنده را اعمال کند.

  • تعهدات کارفرما:

کارفرما نیز از این قاعده مستثنی نیست و به عنوان طرف قرارداد، موظف به انجام تعهدات و وظایفی در قبال پیمانکار است. از تعهدات کارفرما می‌توان اشاره گفت که او می‌بایست پرداخت‌های توافق شده را به موقع پرداخت نماید و راهنمایی لازم جهت افزایش کیفیت کار را به طراح داشته باشد.

  • حق فسخ:

قرارداد طراحی کارت ویزیت قراردادی لازم است؛ به این معنا که هیچ یک از طرفین قرارداد جز در موارد مصرح قانونی (خیارات) نمی‌تواند آن را فسخ کند؛ به همین دلیل طرفین قرارداد شروطی را ضمن عقد می‌آورند تا از این طریق برای خود حق و اختیار فسخ قرارداد فریلنسری طراحی کارت بیزینس را ایجاد نمایند.

  • فورس ماژور:

فورس ماژور یا قوه قاهره، به معنای وقوع شرایطی خارج از اراده و اختیار طرفین قرارداد است که مانع اجرا و ایفای تعهد به وسیله ایشان خواهد شد؛ نظیر سیل و زلزله و…

  • مرجع حل اختلاف:

کارفرما و پیمانکار با انتخاب داور مرضی الطرفین می‌توانند به حل و فصل سریعتر اختلافات میان خویش کمک کنند.

  • نسخه‌ها و تصدیق قرارداد طراحی کارت ویزیت:

در نهایت تعداد نسخه های قرارداد قید می‌گردد و به امضا و تصدیق طرفین می‌رسد.

سخن پایانی:

همانگونه که ملاحظه نمودید در این مطلب با قرارداد طراحی کارت ویزیت، نحوه تنظیم قرارداد طراحی کارت ویزیت و همچنین ارکان مهم آن آشنا شدیم. در نهایت باید گفت تنظیم قرارداد مذکور امری حساس بوده و نیازمند دانش و تجربه بالا در این زمینه است؛ به همین دلیل مجموعه وکیل‌باشی این امکان را برای شما به وجود آورده که با ثبت درخواست سفارشی، تنظیم قرارداد طراحی کارت ویزیت خود را به وکلای متخصص بسپارید و با خیالی آسوده با طرف مقابل قرارداد منعقد نمایید.

title-bg

نظرات متنی

پیام های کاربران را بخوانید

افزودن نظر

FAQ

پرسش های متداول

یک قرارداد استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟

قرارداد ها باید توسط یک فرد متخصص و با تجربه تنظیم گردند، نمیتوان گفت قراردادی که طویل باشد بینقص تر یا کامل تر است. یک قرارداد عالی و استاندارد بسته به نیاز طرفین آن کامل میشود.

اگر یکی از طرفین قرارداد اطلاعاتی غیرواقعی در قسمت مشخصات وارد نمود چه راهکاری را باید پیش برد؟

زمانی که این اتفاق رخ میدهد راهکار ثابتی وجود ندارد و باید آن را با وکلای مجرب مطرح نمایید.

در نتیجه بهتر است همیشه بیشتر به دنبال پیشگیری باشیم. برای پیشگیری از این موضوع همیشه در هنگام عقد قرارداد مدارک شناسایی را بررسی کنید تا احراز هویت انجام شود. حتی میتوان کپی این مدارک را پیوست به قرارداد نمود.

در شرایطی که انجام تعهد از سوی هر یک از طرفین مقدور نبود چه عواقبی در انتظار طرفین میباشد؟

اگر توانایی انجام تعهد برای هر یک از طرفین از بین برود و در آن هیچ تعدی و تفریطی وجود نداشته باشد، همچنین حادثهای خارج از اراده طرفین باعث این مسئله شود (قوه قاهره)، مسئولیتی به عهده طرفین قرارداد نمیباشد چرا که این موضوع در قرارداد تحت عنوان فورس ماژور یا قوای قاهره پیشبینی شده است.

تماس
گفتگو
x
x
گفتگوی آنلاین
پاسخگوی سوالات شما هستیم

برای دریافت پاسخ در صوت قطع ارتباط آنلاین ، لطفا با فشردن دکمه ذیل ، اعلان مروگر خود را فعال کنید.

جهت شروع گفتگو پیام خود را تایپ و ارسال نمایید ، می توانید با نگه داشتن دکمه میکروفن صدای خود را ضبط و ارسال کنید.
صبور باشید ...