منو

وکیل باشی

به دنیای وکیل باشی خوش آمدید.

اگر قرارداد ، لایحه و آموزش مورد نظر خود را پیدا نکردید همین الآن با وکیل باشی تماس بگیرید.

آموزش تصویری دعاوی مالکیت معنوی

خرید
ویدئو معرفی تهیه‌شده در تیم وکیل‌باشی، ویدئوی معرفی آن را مشاهده نمایید.

در کمتر از 120 دقیقه 5 نکتۀ ناشناخته را دربارۀ مالکیت معنوی یاد بگیریم

 • اگر نمی دانید چگونه در سریع ترین زمان، بدون پرداخت هزینه های اضافی اختراع خود را ثبت کنید
 • اگر نگران هستید که تغییرات مدنظرتان به موقع ثبت نشود
 • اگر می خواهید حقوق حاصل از ثبت اختراع خود را به دیگری منتقل کنید و درباره آثار حقوقی آن ترس دارید
 • اگر نگران دزیده شدن طرح صنعتی، علامت و نام تجاری (برند) تان هستید
 • و اگر می خواهید که تمام اطلاعات لازم را درخصوص مالکیت معنوی بدانید

تا پایان این نوشتار با ما همراه باشید

یکی از مهم ترین نگرانی ها در خصوص ثبت علامت تجاری، دزدی علامت و نام تجاری و سوء استفاده از خوش نامی یک تولید کننده، شرکت یا کارگاه است.
باید بگویم که بسیاری از اوقات، این امر به یکی از مهم ترین مشکل های موجود در زمینۀ مالکیت معنوی بدل می شود.

چگونه مشکل خود را در زمینۀ برند تجاری برطرف کنیم؟

در این گونه مواقع بسیاری از افراد و تاجران و تولید کنندگان، نسبت به این امر بی توجه می مانند و به سادگی از کنار آن عبور می کنند.

این امر می تواند عواقب نامطلوبی را به بار بیاورد و در نهایت منجر به بد نامی نام تجاری شود.
تغییر نام تجاری راه حل دیگر است که شاید برخی از افراد به فکر آن بیفتند.
باید بدانید که این راه، راه پر پیچ خمی است و می تواند زمان طولانی و هزینۀ گزافی را به خودش اختصاص دهد.
ابطال نام تجاری و ثبت علامت تجاری دیگر، کار بسیار دشواری است و این امر نیز می تواند عواقب قابل توجهی را به دنبال داشته باشد.
راه حل تضمینی برای جلوگیری از سو استفاده از علامت تجاری
اگر می خواهید مانع سوء استفاده از نام تجاری تان شوید، ما را در داستان واقعی که در ادامه به ذکر آن خواهیم پرداخت همراهی کنید. در این داستان از بهترین روش برای این کاریاد کرده ایم.

داستان واقعی

آقای شریعتی از نوجوانی تا همین حالا که 70 سال سن دارد، با کیک و کلوچه سر و کار داشته است. پدر او یک کارگاه کوچک شیرینی پزی داشت و خودش هم بعد از اینکه لیسانسش را از اروپا گرفت، کارخانۀ تولید کیک و کلوچه راه انداخت.
محصولات تولیدی آقای شریعتی بسیار خوش نام و معتبر است و این روزها کمتر کسی پیدا می شود که از محصولات خوشمزۀ کارخانۀ او استفاده نکرده باشد. آقای شریعتی معتقد است که محصولات او در ایران، در زمینۀ کیک و شیرینی و شکلات و … حرف اول را می زند.
آقای شریعتی برای کسب این همه اعتبار و شهرت برای برند و نام تجاری اش، سال ها تلاش کرده است. او مدت زیادی در رسانه های گوناگون ایران تبلیغات گسترده ای کرده است و هزینه های هنگفتی را متحمل شده است.
حدود 9 ماه پیش آقای شریعتی احساس کرد که نام تجاری او به خطر افتاده است و باید برای نجات برندش چاره ای بیندیشد.
او متوجه شد که در بازار محصولاتی با نام مشابه برند او تولید شده است. این محصولات در کارگاهی زیرزمینی تولید می شد و نام و نشان آشکاری نداشت.
بازتاب این موضوع نشان می داد که افراد این محصولات را با محصولات تولیدی کارخانۀ آقای شریعتی به اشتباه گرفته اند. و کاملا آشکار بود که این نام گذاریِ مشابه عمدا صورت گرفته است.
کیفیت پایین محصولاتِ برند مشابه، سبب شده بود اعتبار کارخانه و شهرت آقای شریعتی نیز خدشه دار شود. او بسیار نگران و پریشان بود و احساس می کرد که کارش به خطر افتاده است و روز به روز کلاه بزرگ تری سرش می رود.
به این فکر افتاد که شاید بتواند با پیدا کردن متصدیان این جریان، آن ها را از ادامۀ مسیر بازدارد؛ اما تلاش هایش برای این موضوع بی نتیجه ماند.
آقای شریعتی روزی که به ما مراجعه کرد نمی دانست که می تواند با یک فایل آموزشی تمام آن چه را که یک عمر نمی دانسته، یاد بگیرد. بقول خودش، به جای این که هر بار با مراجعه به وکیل، یک ماهی بگیرد، با تهیه و مشاهدۀ این فایل آموزشی، ماهی گیری را یاد گرفت و دانش خود را در این زمینه در سطح یک وکیل با تجربه، ارتقا داد.

فایل آموزشی دعوای مالکیت معنوی رمز موفقیت آقای شریعتی بود. این محصول دربردارندۀ آموزشی مختصر و مفید است که دستاورد یک تیم 70 نفره، متشکل از افرادی با تخصص های گوناگون است.
شاید برایتان جالب باشد که این فایل آموزشی، حاصل تجربۀ کاری و دانش حقوقی 21 وکیل است. این افراد نتیجۀ سال ها تحصیل آکادمیک و تجربۀ سال ها کار تخصصی در این زمینه شان را، با همکاری متخصصان دیگر، در این فایل آموزشی گرد آورده اند.
در این محصول، شما می توانید عصارۀ 7 کتاب آکادمیک و علمی را در زمینۀ حقوقی مطالعه کنید؛ آن هم به زبان ساده و تنها در دو ساعت.

چگونه رضایت شما را در فایل آموزشی دعوای مالکیت معنوی به دست آورده ایم؟

خرید فایل آموزشی دعوای مالکیت معنوی + بهره مندی رایگان از مشاورۀ رایگان حقوقی= دو خدمت در یک محصول
(سود، برد و صرفۀ اقتصادی)
در کنار خرید فایل آموزشی دعوای مالکیت معنوی، می توانید از مشاورۀ رایگان متخصصان حقوقی ما در گروه حقوقی وکیل باشی، بهره مند شوید.
در واقع شما با خرید و پرداخت هزینۀ یک محصول، دو محصول را خریداری کرده اید و در هزینه های خود صرفه جویی کرده اید.

ترس از هدردادن هزینه و تلف کردن وقت

شاید برایتان جالب باشد بدانید که ایدۀ ساخت و تهیۀ فایل آموزشی دعوای مالکیت معنوی از مشاهدۀ نگرانی هایی صورت گرفته است که دوستان، موکلان و افرادی که مدام از طریق رسانه های گوناگون، در خصوص مشکل خود ابراز می کنند.
مدت زیادی بود که ایمیل های زیادی دریافت می کردم مبنی بر اینکه افراد گوناگون در خصوص مطالبی همچون

 • ثبت اختراع
 • مشکلات و موانع ایجاد شده برای ثبت اختراع
 • مشکلات و پرسش هایی درخصوص انتقال عواید حاصل از ثبت اختراع
 • چگونگی ثبت تغییرات در اختراع
 • چگونگی ثبت برند تجاری
 • چگونگی ممانعت از سوء استفاده از برند تجاری
 • طرح صنعتی و چگونگی ثبت سریع آن
 • و …

این افراد عمدتا مخترعان، خانوادۀ آن ها، تاجران، صاحبان شرکت های بزرگ تجاری، تولید کنندگان و … هستند که وقت زیادی نداشتند و به دنبال راهی بودند تا در سریع ترین زمان ممکن، مشکل خود را در این زمینه ها برطرف کنند.
این پرسش ها و نگرانی ها من و دوستان و همکارانم را در تیم حقوقی وکیل باشی بر آن داشت تا در جهت رفع نیاز دوستان و برطرف کردن نگرانی های این عزیزان، فایل آموزشی دعوای مالکیت معنوی را با زبانی بسیار ساده و همه فهم، تهیه کنیم تا آن ها بتوانند در مدت زمان بسیار کم، همۀ اطلاعات لازم را در خصوص این موضوع کسب کنند.

چگونه رضایت شما را در فایل آموزشی دعوای مالکیت معنوی به دست آورده ایم؟

خرید فایل آموزشی دعوای مالکیت معنوی + بهره مندی رایگان از مشاورۀ رایگان حقوقی= دو خدمت در یک محصول
(سود، برد و صرفۀ اقتصادی)
در کنار خرید فایل آموزشی دعوای مالکیت معنوی، می توانید از مشاورۀ رایگان متخصصان حقوقی ما در گروه حقوقی وکیل باشی، بهره مند شوید.
در واقع شما با خرید و پرداخت هزینۀ یک محصول، دو محصول را خریداری کرده اید و در هزینه های خود صرفه جویی کرده اید.

در فایل آموزشی دعوای مالکیت معنوی، چه چیزهایی یاد می گیرید؟

کلیاتی درخصوص اختراع و ثبت اختراع
«اختراع» در لغت به معنای پدید آوردن، ابداع محصولات صنعتی بی سابقه، کشف وسیلۀ نو، کاربرد وسایل موجود برای به دست آوردن یک محصول صنعتی یا کشاورزی جدید می باشد.
اختراع حاصل خلاقیت ذهن بشر است و راه حل جدیدی برای رفع مشکلات فنی جامعه می شود.
می توان گفت که اختراع از قوه به فعل درآمدن و اعمال یک فکر جدید بر روی وسیله های موجود یا ایجاد تغییر و تبدیل بر روی آن ها برای دستیابی به نتیجۀ جدید می باشد.
مخترع می تواند اختراع خود را به ثبت برساند.
همۀ مورادی که در زمینۀ علوم و صنعت کشاورزی در جهت بهبود و ارتقای وضعیت زندگی شهروندان بوده و جنبۀ تازگی دارد، به عنوان اختراع قابل ثبت است.
البته ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که بنا بر مادۀ 28 قانون ثبت، علایم و اختراعات جهت نقشه های مالی و تقاضای احاطه و سلطۀ اشخاص بر امور دارویی و بهداشتی، ممنوعیت هایی برای ثبت فرمول ها و ترتیبات دارویی مقرر داشته است.
همچنین هرگونه اختراعی را که مخل انتظامات عمومی یا منافی عفت و اخلاق حسنه و مقررات شرع باشد، قابل ثبت ندانسته است.
به عنوان مثال، چنانچه شخصی وسیله ای اختراع نماید که با استفاده از آن، سرقت از منازل مردم تسریع و تسهیل شود، قابلیت ثبت نخواهد داشت.
دعوای انحصار وراثت به همراه فرم و لایحه های مورد نیاز آن.

این آموزش ها رو چه افرادی برای شما تنظیم کرده اند؟

همانطور که میدانید علم حقوق هم مثل سایر دانش ها کاملا تخصصی هست و از طرفی علاوه بر تخصص نیاز به تجربه عملی دارند؛ برای همین تیم وکیل باشی هم تمامی این آموزش ها را توسط وکلای پایه یک دادگستری و به سرپرستی گروه وکلای ناظمی (www.nazemigroup.com) برای شما تهیه کرده است. شما با تهیه و فرا گرفتن فهرست این آموزش ها میتونید هر خطر و ریسک حقوقی رو از خودتون دور بکنین؛ چرا که این آموزش ها چکیده تخصص و سالها تجربه وکلای پایه یک دادگستری رو به شما منتقل میکنه و میتونه بهترین سرمایه گذاری برای زندگی کاری و شخصی شما باشه چرا که نمونه این آموزش ها در هیچ کتاب و منبع حقوقی دیگه ای نیست.

nazemigroup.com

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 5]
به اشتراک بگذارید!

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

سوال یا نظر خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خرید