منو

وکیل باشی

به دنیای وکیل باشی خوش آمدید.

اگر قرارداد ، لایحه و آموزش مورد نظر خود را پیدا نکردید همین الآن با وکیل باشی تماس بگیرید.

پکیج بیزینس من

خرید
بیزینس من
وکیل باشی؛ حامی و پشتیبان شماست.

بیزینس من واقعی به کی میگن؟!

از قدیم، دادوستد و ارتباط برقرارکردن با سایر افراد جز ملزومات زندگی بشر حساب می شود. با گسترش شهرها و کشورها، روابط میان افراد از حیث معاملات و دادوستد گسترش یافته و جنبه‌ی فرامرزی به خود گرفته است.

حقوق تجارت به عنوان یک شاخص مهم برای برقراری ارتباط میان افراد از حیث امورات و معاملاتی که انجام می‌دهند، یکی از مهم‌ترین سرفصل‌های حقوق است. که نه‌تنها برای تجار، بیزینس من ها و بازرگانان، بلکه افراد عادی نیز با آن سروکار دارند.

بیزینس من واقعی فردی است که به این قوانین مسلط است.

تعریف معمول بیزینس من

بیزینس من فردی است که در یک شرکت یا یک سازمان کار و فعالیت کرده و فعالیت خرید و فروش را انجام می دهد به صورتی که آن شرکت یا سازمان می تواند برای او باشد یا به عنوان کارمند در آن فضا کار کند.

تعریف بیزینس من در عرف

بیزینس من ها اشخاصی اند که در خرید و فروش و تجارت های خود، با افرادی ارتباط می گیرند که کت و شلوار پوشیده و از نظر رفتار در سطح و لول بالاتر، نسبت به سایر مردم قرار می گیرند.

سیستم کسب و کار خودتو با وکیل باشی ایمن بساز

شما با استفاده از هر یک از این آموزش ها و فایل های راهنما، موارد زیر را در کمتر از چند ساعت بدست آورده و همچون یک وکیل حرفه ای می توانید در این زمینه مشاوره دهید:

 • تجربه برترین شیوه وکلای متخصص در قالب دریافت فرم قضایی و لایحه هوشمند موردنیاز موضوع حقوقی شما
 • فایل آموزشی کامل راهنمای عملی مراحل رسیدگی و گام‌های لازم برای عبور موفقیت‌آمیز شما از پیچ‌وخم قضایی
 • فایل آموزشی کامل راهنمای عملی اثبات حق و شیوه دفاع برای کمک به برنده شدن شما و شهامت گرفتن حق خود
 • حامی وکیل متخصص از ابتدا تا انتهای مسیر پیروزی در کنار شما

پکیج بیزینس من وکیل باشی

دعوای بیمه


قیمت :
70,000 هزار تومان

دعوای مطالبه چک


قیمت :
138,000 هزار تومان

دعوای مطالبه اجرت المثل


قیمت :
98,000 هزار تومان

دعوای الزام به انجام به تعهد


قیمت :
199,000 هزار تومان

دعوای تحویل و تسلیم مبیع


قیمت :
152,000 هزار تومان

دعوای تنفیذ قرارداد


قیمت :
105,000 هزار تومان

دعوای فسخ معامله


قیمت :
153,000 هزار تومان

دعوای مطالبه خسارت


قیمت :
132,000 هزار تومان

دعوای مطالبه طلب


قیمت :
297,000 هزار تومان

دعوای مطالبه و استرداد ثمن


قیمت :
129,000 هزار تومان

دعوای مطالبه وجه التزام


قیمت :
135,000 هزار تومان

دعوای ورشکستگی


قیمت :
79,000 هزار تومان

آثار وکالت


قیمت :
108,000 هزار تومان

دعوای ابطال معامله


قیمت :
154,000 هزار تومان

دعوای فک رهن


قیمت :
132,000 هزار تومان

دعوای ابطال رای داوری


قیمت :
207,000 هزار تومان

دعوای خسارت تاخیر تادیه


قیمت :
154,000 هزار تومان

دعاوی بانکی


قیمت :
279,000 هزار تومان

دعاوی مالکیت معنوی


قیمت :
204,000 هزار تومان

معامله به قصد فرار از دین


قیمت :
156,000 هزار تومان

سازمان تامین اجتماعی


قیمت :
372,000 هزار تومان

سازمان امور مالیاتی


قیمت :
204,000 هزار تومان

کارگر و کارفرما


قیمت :
192,000 هزار تومان

سازمان تعزیرات حکومتی


قیمت :
195,000 هزار تومان

امور استخدامی


قیمت :
280,000 هزار تومان

جرم تحصیل مال از طریق نامشروع


قیمت :
126,000 هزار تومان

جرم انتقال مال غیر


قیمت :
168,000 هزار تومان

جرم جعل و استفاده از سند مجعول


قیمت :
144,000 هزار تومان

جرم خیانت در امانت


قیمت :
193,000 هزار تومان

جرم سوء استفاده از سفید مهر یا سفید امضاء


قیمت :
120,000 هزار تومان

جرم کلاهبرداری


قیمت :
144,000 هزار تومان

فایل های راهنما و راهکارهای تصویری وکیل باشی، تمام این مهارت ها و تخصص هارا با زبانی ساده و قابل فهم، همراه با تمامی فوت و فن های وکالت؛ به شما آموزش می دهد و راهنمای همیشگی شما می باشد.

چرا راهکارها و راهنماهای تصویری وکیل باشی


هزینه مقرون به صرفه

دسترسی سریع و آنلاین

سرعت در تنظیم قرارداد

آموزش مرحله به مرحله با زبان ساده

پشتیبانی پس از تنظیم قرارداد

مشاوره حقوقی تخصصی

پکیج بیزینس من

ما که هستیم؟


آموزش ها و راهکارهای تصویری وکیل باشی توسط تیم وکلای پایه یک دادگستری باتجربه، چابک و آشنا با مشکلات و مسائل حقوقی ایران ساخته و نگارش شده است.

به همین علت شما با تهیه هر یک از فایل های آموزش تصویری وکیل باشی، خودتان به راحتی می توانید مشکل حقوقی خود را حل نمایید.

ما که هستیم؟


آموزش ها و راهکارهای تصویری وکیل باشی توسط تیم وکلای پایه یک دادگستری باتجربه، چابک و آشنا با مشکلات و مسائل حقوقی ایران ساخته و نگارش شده است.

به همین علت شما با تهیه هر یک از فایل های آموزش تصویری وکیل باشی، خودتان به راحتی می توانید مشکل حقوقی خود را حل نمایید.

هنوز برای استفاده و بهره‌مندی از خدمات و راهکارهای تصویری وکیل باشی مطمئن نیستید یا نمی دانید کدام آموزش مناسب شماست؟ ما اینجاییم تا به شما کمک کنیم

۱. حقوق تجارت در فضای واقعی

به‌طور کلی چهار مبحث در این عنوان مورد بررسی قرار می‌گیرد:

 • اشخاص تجاری و معاملات آنها؛
 • شرکت‌های تجاری؛
 • اسناد تجاری؛
 • ورشکستگی.

بررسی مفصل هرکدام از این مباحث، خود یادداشتی جداگانه و منحصر می‌طلبد. با این حال به هرکدام اشاره‌ای خواهیم داشت تا معنای حقوق تجارت بهتر درک شود.

الف) اشخاص تاجر و معاملات آنها:

همان‌طور که گفته شد، نه‌تنها تجار و بازرگانان بلکه اشخاص عادی نیز در جریان زندگی روزمره‌ی خود با تجارت سروکار دارند. لکن، برخی مباحث حقوق تجارت ویژه‌ی تجار بوده که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم. به‌طور کلی تاجر کسی است که شغل خود را انجام معاملات تجاری قرار دهد، طوری که انجام آن معامله برای وی جنبه‌ی امرار معاش داشته باشد و از آن طریق کسب درآمد کند. دیگر آنکه، انجام چنین معاملاتی برای او مستمر و دائمی باشد. پس فردی که تنها یک مرتبه اقدام به انجام معاملات تجاری نماید بدون اینکه وسیله‌ی امرار معاش او بوده یا تکرار و استمراری در میان باشد، به‌نظر می‌رسد که نمی‌تواند تاجر باشد.

با گسترش فعالیت‌های تجاری، تجار و بازرگانان به دو دسته اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی تقسیم‌بندی شدند. یعنی امروزه تنها افراد و اشخاص حقیقی تاجر نیستند بلکه عمل تجارت می‌تواند در قالب شرکت‌های تجاری نیز صورت بگیرد. ازجمله فعالیت‌های تجاری که تجار به آنها مشغول هستند می‌توان حمل‌ونقل تجاری، فعالیت‌های بانکی، فعالیت‌های صرافی، فعالیت‌های بیمه و … را نام برد که به علت گستردگی دامنه‌ی آنها باید در یادداشتی جداگانه بررسی شوند.

ب) شرکت‌های تجاری:

همان‌طور که گفته شد، امروزه دیگر انجام فعالیت‌های تجاری فقط توسط اشخاص تاجر صورت نمی‌گیرد. بلکه شرکت‌‌های تجاری نیز ایجاد شده تا در قالب اشخاص حقوقی اقدام به انجام فعالیت‌های تجاری نمایند. عمدتا ۷ نوع شرکت تجاری قادر به فعالیت هستند. اما مهم‌ترین آنها که بیشترین کاربرد و حضور را در فعالیت‌های تجاری دارند، عبارتند از:

 • شرکت سهامی عام،
 • شرکت سهامی خاص،
 • شرکت با مسئولیت محدود،
 • شرکت تضامنی؛
 • شرکت تعاونی.

پ) اسناد تجاری:

امروزه دادوستد و معاملات، دیگر کمتر از طریق وجه نقد صورت می‌گیرد. و اسناد تجاری جایگزینی برای پرداخت وجه معاملات هستند. سفته، برات و چک از مهم‌ترین اسناد تجاری هستند که عمدتا در فضای داخلی کاربرد دارند. اما بروات در فضای بین‌المللی نیز می‌توانند منشأ اثر باشند. با این حال باید توجه کرد که اسناد تجاری از مهم‌ترین ابزارهای انجام معاملات تجاری در حقوق تجارت هستند که علاوه بر تجار، اشخاص عادی نیز در روابط کاری خود از آنها استفاده می‌کنند. البته غیر از این اسناد، اسنادی دیگر نیز در روابط کاری میان تجار و بازرگانان وجود دارد که می‌توان به بارنامه، بیمه‌نامه، قبض انبار و … اشاره کرد. توضیح ماهیت این اسناد از حوصله‌ی بحث خارج است و تلاش می‌کنیم تا در یادداشت مخصوص به خود به بررسی آنها بپردازیم.

ت) ورشکستگی:

عمدتا تجار اعم از تاجر حقیقی و تاجر حقوقی که در قسمت الف به بررسی آنها پرداختیم، هنگامی که ناتوان از تأدیه‌ی دیون و بدهی‌های خود باشند، مشمول مقررات ورشکستگی می‌شوند. پس نهاد ورشکستگی یکی از مهم‌ترین مباحث مورد بررسی در حقوق تجارت است. که به بررسی وضعیت مالی تجار از حیث پرداخت دیون و بدهی‌های آنها می‌پردازد.

با بررسی اجمالی چهار مورد گفته شده در بالا، می‌توان ارکان حقوق تجارت را بیان نمود. فی‌الواقع حقوق تجارت ابتدا تاجر اعم از شخص حقیقی و حقوقی را بررسی می‌کند، سپس معاملات و اعمال تجاری او و اسناد تجاری مورد استفاده را بررسی می‌کند و در نهایت با بررسی ورشکستگی، در خصوص ادامه یا عدم ادامه‌ی حیات تاجر بحث می‌نماید.

اشاره کردیم که امروزه با گسترش فناوری و تکنولوژی، تجارت علاوه بر فضای واقعی در فضای مجازی و الکترونیک نیز می‌تواند کاربردهای بسیاری داشته باشد. که تحت عنوان تجارت الکترونیک یا E-Commerce مطرح است. در خاتمه به بیان این نوع از تجارت نیز می‌پردازیم.

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!
به اشتراک بگذارید!

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

سوال یا نظر خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

خرید