شما به چه قراردادی نیاز دارید؟

طبیعتاً زمانی که قراره توافقی با شخصی انجام بدید، لازمه تا قالب مشخصی براش تعیین کنید و حدود اختیارات و تعهدات هرکسی رو در اون مشخص کنید، تا بعداً مشکلی براتون پیش نیاد. ساده‌ترین راه‌حل هم برای این موضوع، داشتن یک قرارداد استاندارد و اصولی هست که تضمین کاری که میخواید انجام بدید محسوب میشه.

دسته بندی

قرارداد موردنظر خود را
انتخاب نمایید

قرارداد اختصاصی می خواهید؟

قرارداد رو الان سفارش بده

قرارداد اختصاصی می خواهید؟

فرم رو تکمیل کن
اطلاعات تماس خود را در فرم مربوط به سفارش ثبت کنید تا کارشناسان ما ظرف 24 ساعت کاری با شما تماس بگیرند.
با وکیل مشورت کن
اطلاعات اولیه لازم برای تنظیم قرارداد را به وکیل بدهید تا مناسب ترین چارچوب قراردادی برای شما مشخص شود.
ظرف 2 روز قرارداد رو بگیر
فایل قرارداد حداکثر ظرف 48 ساعت کاری آماده می شود تا شما با خیال راحت آن را به امضاء طرفین برسانید.
قرارداد رو الان سفارش بده

اگر قصد دارید با دیگری معامله ای انجام داده یا همکاری جدید را شروع کنید، به شما توصیه می‌کنیم با استفاده از یک قرارداد کامل و دقیق، خاطر خود را از بروز اختلافاتی که ممکن است، در آینده واقع گردد، راحت کنید. وکیل‌باشی همان مرجع تخصصی قراردادها می‌باشد که شما می‌توانید انواع قراردادهای اختصاصی مورد نظر خود را به صورت word و pdf دانلود کرده و مورد استفاده قرار دهید. قراردادهایی که توسط وکلای پایه یک دادگستری متخصص در امور قراردادها تهیه و تنظیم شده و می‌‎تواند به راحتی از حقوق شما دفاع کند.

با استفاده از بانک قراردادهای وکیل‌باشی،شما می‌توانید به راحتی به انواع نمونه قراردادهای مورد نظر خود دسترسی داشته و پیش نویس فرم قرارداد مورد نظر خود را دریافت کنید.

قرارداد چیست؟ قرارداد به چه معناست؟

تعریف قرارداد، که به آن عقد یا پیمان نیز می‌گویند، توافقی الزام‌آور در میان اشخاص طرف قرارداد است که حقوق و تکالیف آنها را تعیین می‌کند. قانون مدنی، قرارداد را توافق دو یا چند اراده در جهت ایجاد یک اثر حقوقی تعریف کرده است. فرم‌های قرارداد به انواع متفاوتی تقسیم می‌شوند، قراردادهای کار و استخدام، قراردادهای پیمانکاری، قراردادهای فریلنسری و دورکاری، قراردادهای مشارکت، قراردادهای ملکی، قراردادهای اجاره، قراردادهای عمرانی و ساختمانی و قراردادهای خرید و فروش از جمله قراردادهای پرکاربرد و رایجی است که روز به روز با استقبال بیشتری از سوی مردم رو به رو می‌شود. بانک قراردادهای وکیل‌باشی با داشتن صدها قرارداد اختصاصی که توسط وکیل تنظیم قرارداد، نگارش و تهیه شده است این امکان را برای شما فراهم کرده است که با تکمیل فرم قرارداد و دانلود متن قرارداد موردنظر بتوانید از نمونه قراردادهایی استاندارد و دقیق در روابط کاری خود استفاده نمایید.

اقدامات لازم قبل از عقد قرارداد یا پیمان چیست؟

قبل از انعقاد قرارداد، انجام برخی اقدامات جهت استحکام بیشتر رابطه کاری ضروری به نظر می‌رسد. بهتر است قبل از اینکه با طرف مقابل خود توافقی انجام دهید، این نکته را در نظر داشته باشید که بررسی ها و دقت های لازم پیش از اقدام به تنظیم قرارداد تخصصی می تواند تاثیر مثبت بسیار زیادی برای آینده کاری داشته باشد و سود و منفعت بسیاری را برای شما به ارمغان آورد. از اقدامات لازم قبل از نگارش قرارداد اختصاصی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • انجام مشاوره حقوقی با وکیل متخصص در قرارداد

 • تنظیم و نگارش پیش نویس قرارداد

 • مطالعه پیش نویس قرارداد توسط وکیل قراردادها و ویرایش و اصلاح متن قرارداد در صورت نیاز

انجام موارد گفته شده به شما کمک می‌کند تا با داشتن فرم قرارداد دقیق و استاندارد، از بروز اختلافات احتمالی آینده جلوگیری کرده و با خاطری آسوده با طرف مقابل خود همکاری جدیدی را آغاز نمایید. 

آثار و عواقب قرارداد چیست؟

بسیاری از افراد نمی‌دانند با انعقاد قرارداد و امضای آن، پیامدهایی را می‌پذیرند که قانوناً ملزم به انجام آن هستند و تصور می‌کنند که در صورت پشیمانی می‌توانند به راحتی و فقط با پاره کردن قرارداد، از قید تعهدات خود رها شوند؛ اما باید بدانید، شما با امضای هر قرارداد و توافق نامه ای، به وظایف و تعهداتی ملزم شده که برای شما ضمانت اجرایی دارد و شما متعهد هستید که شرایط ذکر شده در فرم قرارداد مورد نظر را رعایت کنید؛ به همین سبب بسیار ضروری است که از نمونه قراردادهای تنظیم شده توسط وکلای متخصص در امور قرارداد استفاده نمایید تا از این طریق بتوانید از حقوق خود حفاظت کرده و رابطه کاری امنی را آغاز کنید. مرجع تخصصی قراردادهای وکیل‌باشی با ارائه قراردادهایی که به صورت اختصاصی و به شکل word (قابل ویراش_ورد) و pdf (قابل چاپ_پی دی اف) تنظیم شده، به راحتی می‌تواند حقوق شما را در مراجع اداری و یا قضایی تضمین کند.

دانلود قرارداد

انواع قرارداد شامل چه مواردی است؟

انواع قراردادها بسته به موضوع و محتوای آن‌ها متفاوت هستند. در زیر به برخی از انواع قراردادهای رایج اشاره می‌کنم:

 1. قرارداد اجاره: توافقی بین دو طرف که یک طرف ملک یا دارایی‌اش را به دیگری برای مدت مشخصی اجاره می‌دهد.

 2. قرارداد خرید و فروش: قراردادی بین دو طرف که یک طرف یک مال یا دارایی را به طرف دیگر به مبلغ مشخصی فروخته و از آن پول دریافت می‌کند.

 3. قرارداد خدمات: تفاهمی بین دو طرف که یک طرف به دیگری خدماتی ارائه می‌دهد و در ازای آن پول دریافت می‌کند.

 4. قرارداد شراکت: قراردادی بین دو یا چند شخص که در آن همکاری می‌کنند تا به یک هدف مشترک برسند و سود و زیان را بین خود تقسیم کنند.

 5. قرارداد تولید: همکاری بین دو طرف که یک طرف محصولی را برای طرف دیگر تولید می‌کند و در ازای آن پول دریافت می‌کند.

 6. قرارداد حمل و نقل: قراردادی بین دو طرف که یک طرف کالاها یا مسافران را به مقصد خاصی حمل می‌کند و در ازای آن پول دریافت می‌کند.

 7. قرارداد نمایندگی: قراردادی بین دو طرف که یک طرف به دیگری اجازه می‌دهد تا به نمایندگی از خود کاری انجام دهد و در ازای آن پول دریافت می‌کند.

 8. قرارداد تامین: توافق بین دو طرف که یک طرف مواد یا کالاهایی را برای طرف دیگر تامین می‌کند و در ازای آن پول دریافت می‌کند.

 9. قرارداد اجرایی: قراردادی بین دو طرف که در آن تعهدات اجرایی یک قرارداد قبلی تعیین می‌شود.

این فهرست تنها به برخی از انواع قراردادهای رایج اشاره کرده است و در واقع انواع قراردادها بسیار گسترده هستند و ممکن است بسته به نیازها و شرایط مختلف، به صورت سفارشی طراحی و تنظیم شوند.

متن قرارداد استاندارد شامل چه بخش هایی است؟

در نگارش قرارداد، جهت دقیق تر بودن متن، بخش ها و گفتارهایی وجود دارد که می‌بایست در متن قرارداد یا پیمان تصریح گردد، این مواد و بندها بسته به نوع قرارداد و شرایط آن متفاوت خواهد بود. عموماً در هر قرارداد، بندهای زیر مشترک است:

 1. مشخصات طرفین

 2. موضوع قرارداد

 3. مدت قرارداد

 4. مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت آن

 5. تعهدات طرفین

 6. حق فسخ در قرارداد

 7. فورس ماژور

 8. مرجع حل اختلاف

 9. نسخ قرارداد

 10. تصدیق قرارداد

 هریک از این مواد و بندها می‌بایست با دقت فراوان تنظیم شده و به امضای طرفین قرارداد و شهود برسد. لازم به ذکر است که کوچکترین بی دقتی و عدم توجه به معانی عبارات در متن قرارداد ممکن است سبب ورود خسارات فراوان به متعاملین گردد؛ به همین دلیل بهتر است تنظیم قرارداد توسط وکیل متخصص در قرارداد صورت گیرد تا از ورود خسارت و ضرر و زیان جلوگیری شود.

تماس
گفتگو
x
x
گفتگوی آنلاین
پاسخگوی سوالات شما هستیم
جهت شروع گفتگو پیام خود را تایپ و ارسال نمایید ، می توانید با نگه داشتن دکمه میکروفن صدای خود را ضبط و ارسال کنید.
صبور باشید ...