قرارداد مورد نظر خود را پیدا کنید.

لیست قراردادها بخش قرارداد کار

قرارداد اختصاصی می خواهید؟

قرارداد رو الان سفارش بده

قرارداد اختصاصی می خواهید؟

فرم رو تکمیل کن
اطلاعات تماس خود را در فرم مربوط به سفارش ثبت کنید تا کارشناسان ما ظرف 24 ساعت کاری با شما تماس بگیرند.
با وکیل مشورت کن
اطلاعات اولیه لازم برای تنظیم قرارداد را به وکیل بدهید تا مناسب ترین چارچوب قراردادی برای شما مشخص شود.
ظرف 2 روز قرارداد رو بگیر
فایل قرارداد حداکثر ظرف 48 ساعت کاری آماده می شود تا شما با خیال راحت آن را به امضاء طرفین برسانید.
قرارداد رو الان سفارش بده

قرارداد کار، سندی حقوقی است که بین کارفرما و کارگر منعقد شده و شرایط و تعهدات طرفین را در طول مدت همکاری تعیین می کند. این توافق می تواند به صورت کتبی یا شفاهی منعقد شود، اما قرارداد کتبی از اعتبار بیشتری برخوردار است.

نمونه قرارداد کار باید شامل موارد زیر باشد:

 • نام و مشخصات کارفرما و کارگر
 • نوع کار و وظایف کارگر
 • مدت قرارداد
 • محل انجام کار
 • مزد و مزایای کارگر
 • ساعت کار و روزهای تعطیل
 • شرایط فسخ قرارداد

نمونه قرارداد کار معمولاً شامل تمام موارد ذکر شده در بالا است و می تواند به کارفرما و کارگر کمک کند تا توافق  خود را به درستی تنظیم کنند.

در هنگام تنظیم نمونه قرارداد کار، لازم است به نکات زیر توجه شود:

 • این توافق باید به صورت واضح و دقیق تنظیم گردد تا از بروز اختلافات احتمالی در آینده جلوگیری کند.
 • نمونه قرارداد کار باید متناسب با شرایط و نیازهای طرفین باشد.
 • قرارداد مذکور باید با قوانین و مقررات مربوط به کار مطابقت داشته باشد.

ارکان قرارداد کار شامل چه مواردی است؟

هرچند لازم است برای پیشگیری از وقوع اختلافات احتمالی آینده و به منظور حفظ حقوق خود، یک قرارداد شخصی‌سازی شده و دقیق داشته باشید، اما در یک نگاه کلی به قراردادهای کاری مختلف، می‌توان موارد زیر را جزء ارکان ضروری در زمان تنظیم نمونه قرارداد کار معین در نظر گرفت که باید در زمان تنظیم قرارداد مذکور مدنظر قرار گیرند:

 • نام و آدرس طرفین
 • شرایط اجرای کار
 • مدت زمان نمونه قرارداد کار
 • حقوق و مزایا
 • موارد مرتبط با پایان قرارداد
 • نحوه حل اختلاف
 • امضاء طرفین

امکان دارد شرایط مربوط به نمونه قرارداد کار و استخدام، بسته به نحوه توافق کارفرما و کارپذیر مختلف باشد؛ چرا که بر اساس اصل حاکمیت اراده، طرفین می‌توانند هر شرطی که خلاف قوانین نباشد را در متن قرارداد کاری خود درج کنند.

اگر نمونه قرارداد کار به صورت کتبی منعقد شود، باید در سه نسخه تنظیم گردد که یک نسخه برای کارفرما، یک نسخه برای کارگر و یک نسخه برای اداره کار نگهداری شود. به صورت کلی، نمونه قرارداد کار می تواند یک ابزار مفید برای کارفرمایان و کارگران باشد. با استفاده از نمونه قرارداد کار، می توان توافق مزبور را به درستی تنظیم کرده و از بروز اختلافات احتمالی در آینده جلوگیری کرد.

بیشک می‌توان انواع فرم قراردادهای کار (قرارداد کار اداره کار) و همچنین انواع قرارداد استخدام (نمونه قرارداد کار جدید) را از جمله مهمترین و رایج ترین قراردادهایی دانست که میان افراد جامعه منعقد می‌گردد، وجود نمونه فرم قرارداد کار اعم از قرارداد کار دائم، قرارداد کار پاره وقت و قرارداد کار موقت، میان کارفرما و کارمند سبب می‌شود تا به جهت روشن بودن موضوع نمونه قرارداد استخدام و همچنین دقیق بودن تعهدات کارفرما و کارمند، احتمال و ریسک ایجاد اختلاف و بروز چالش های خصوصی میان افراد به حد چشمگیری کاهش یابد. امروزه قرارداد استخدام پیک موتوری، قرارداد استخدام منشی شرکت، قرارداد استخدام سرآشپز و قرارداد استخدام بازاریاب با تقاضای بیشتری از سمت مردم رو به رو شده است.

متن قرارداد کاری، مهمترین اصل و بدنه قرارداد استخدام است که باید به نحوی تدوین شود که کارفرما و کارپذیر را از حقوق خود محروم نکند و بتواند رابطه کاری امنی را برقرار نماید. البته لازم به ذکر است که نمونه قرارداد استخدام شرکت خصوصی با نمونه قرارداد استخدام در شرکت‌های دیگر کاملاً یکسان بوده و جز در برخی موارد جزئی نظیر شرایط و تعهدات قرارداد، تفاوتی ندارند. از طرف دیگر، نمونه قرارداد کار موقت بدون بیمه word نیز از مواردی است که برخلاف قانون بوده و وجهه قانون نخواهد داشت.

مسئله مهم آن است که بسیاری از کارفرمایان و یا کارمندان که به دنبال دانلود انواع قراردادهای کار هستند، نمی‌توانند مرجعی برای دریافت نمونه قراردادهای استخدامی مورد نظر خود بیابند؛ اما خبر خوب اینکه مجموعه وکیل‌باشی برای شما بانک نمونه قرارداد استخدام را فراهم نموده تا شما بتوانید با جستجویی ساده، نمونه متن قرارداد کار مورد نظر خود را پیدا کرده و با تهیه و دانلود متن قراردادهای اداره کار، به دو قرارداد کار word و فرم قرارداد کار pdf دسترسی پیدا کنید. فرم های قرارداد استخدامی موجود در سایت وکیل‌باشی توسط وکلای متخصص امور قراردادها تنظیم و نگارش شده و می‌تواند به راحتی از حقوق شما چه به عنوان کارفرما چه به عنوان کارمند و کارگر نزد مراجع قضایی و اداری دفاع نماید چرا که متن قرارداد کاری به بهترین شکل نگاشته شده تا بتواند منافع طرفین را تأمین کند.

ویژگی های نمونه قرارداد کار وکیل باشی:

قرارداد کار ساده فرم قرارداد کار pdf وکیل باشی دارای مزایا و ویژگی های متفاوت می‌باشد که آن را از دیگر رقبا متمایز کرده‌است. از خصوصیات قرارداد کاری بین طرفین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

(نمونه قرارداد کاری word) پاسخگویی و پشتیبانی بیست و چهار ساعته در قرارداد کار فایل ورد

ضمانت بازگشت وجه در صورت عدم رضایت

قیمت کاملاً مناسب و به صرفه از لحاظ اقتصادی

فرم قرارداد کار موقت pdقابل ویرایش و شخصی سازی