شما به چه فرم قضایی نیاز دارید؟

وقتی شما با یک موضوع حقوقی یا کیفری درگیر میشید و قصد طرح دعوا دارید، به عنوان اولین قدم لازمه تا فرم قضایی که به موضوع دعواتون مربوط میشه رو داشته باشید. این فرم قضایی باید استانداردهای حقوقی لازم رو داشته باشه و کلیات مربوط به موضوع شما رو در بر بگیره.

دسته بندی

فرم موردنظر خود را
انتخاب نمایید

فرم قضایی اختصاصی می خواهید؟

فرم قضایی رو الان سفارش بده

فرم قضایی اختصاصی می خواهید؟

فرم رو تکمیل کن
اطلاعات تماس خود را در فرم مربوط به سفارش ثبت کنید تا کارشناسان ما ظرف 24 ساعت کاری با شما تماس بگیرند.
با وکیل مشورت کن
با انجام مشاوره، موضوع پرونده خود را برای وکیل متخصص تشریح نمایید تا خواسته های دقیق برای طرح دعوا مشخص گردد.
ظرف 2 روز لایحه رو بگیر
فایل لایحه حداکثر ظرف 48 ساعت کاری آماده می شود تا شما اولین قدم برای پیروزی در دعوا را محکم بردارید.
فرم قضایی رو الان سفارش بده

اگر حقی از شما زایل شده و شما قصد دارید از حقوق خود دفاع کنید، اولین قدم استفاده از فرم‌های قضایی نظیر دادخواست، شکواییه، استشهادیه و اظهارنامه و ارائه این نمونه فرم‌های قضایی به دادگاه است. شما می‌توانید با استفاده از این اوراق پرکاربرد قضایی و حقوقی در مراجع صالح اقامه دعوی کرده و حقوق خود را استیفا نمایید.

وکیل‌باشی به عنوان مرجع تخصصی انواع فرم‌ها و اوراق قضایی، این امکان را در اختیار شما گذاشته است که بتوانید به راحتی انواع دادخواست، اظهارنامه، استشهادیه و شکواییه مورد نظر که توسط وکلای متخصص در امور حقوقی و کیفری تنظیم شده است را به صورت word و pdf دانلود کرده و مورد استفاده قراردهید.

انواع فرم های قضایی:

فرم های قضایی یا به عبارتی دیگر اوراق قضایی، نمونه فرم‌های دادگستری هستند که جهت ارائه به دادگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد. از انواع فرم های قضایی می‌توان به انواع استشهادیه، انواع شکواییه، انواع دادخواست و در نهایت انواع اظهارنامه اشاره کرد. اوراق قضایی، از مهمترین ارکان پرونده‌های حقوقی و کیفری هستند و تقریباً هیچ دعوای حقوقی و کیفری بدون استفاده از نمونه فرم‌های دادگستری جریان پیدا نخواهد کرد.

هر یک از اقسام فرم‌های قضایی، کاربرد ویژه و خاص خود را دارند؛ به طور مثال نمونه فرم دادخواست، برای اقامه دعوای حقوقی و فرم شکواییه جهت پیگیری دعوای کیفری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از آنجا که اولین قدم در فرایند اقامه دعوا، تنظیم فرم قضایی و ارائه متن فرم مذکور به دادگاه است؛ بنابراین نحوه نوشتن و نگارش فرم های قضایی اعم از نمونه دادخواست، نمونه شکواییه، نمونه استشهادیه و نمونه اظهارنامه و ... بسیار اهمیت ویژه ای دارد؛ چرا که با کوچکترین بی دقتی حتی در جزئیات نحوه تکمیل اوراق قضایی گاهی ضررهای جبران ناپذیر نظیر رد دعوی را به دنبال خواهد داشت؛ به همین دلیل مجموعه وکیل‌باشی با ارائه انواع فرم های قضایی در موضوعات متفاوت، این امکان را برای شما فراهم نموده تا بتوانید نمونه فرم قضایی موردنظر خود را در بایگانی فرم های قضایی بیابید. اوراق قضایی موجود در بانک فرم‌های قضایی به وسیله وکلای متخصص در امور حقوقی و کیفری نگارش و تنظیم شده و به دو صورت word (قابل ویرایش_ورد) و pdf (قابل چاپ_پی دی اف) قابل دانلود و دریافت است.

لازم به ذکر است که فرم قضایی در عرف به فرم لایحه خدمات قضایی و دانلود فرم لایحه نیز مرسوم است اما به لحاظ حقوقی، این اصطلاح صحیح نبوده و اشتباه است.

تماس
گفتگو
x
x
گفتگوی آنلاین
پاسخگوی سوالات شما هستیم
جهت شروع گفتگو پیام خود را تایپ و ارسال نمایید ، می توانید با نگه داشتن دکمه میکروفن صدای خود را ضبط و ارسال کنید.
صبور باشید ...