فرم قضایی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

شما به چه فرم قضایی نیاز دارید؟

وقتی شما با یک موضوع حقوقی یا کیفری درگیر میشید و قصد طرح دعوا دارید، به عنوان اولین قدم لازمه تا فرم قضایی که به موضوع دعواتون مربوط میشه رو داشته باشید. این فرم قضایی باید استانداردهای حقوقی لازم رو داشته باشه و کلیات مربوط به موضوع شما رو در بر بگیره.

money
ضمانت بازگشت وجه
efficient
به صرفه و اقتصادی
24-hour-support
پشتیبانی 24 ساعته
specialty
وکلای متخصص
bg

FAQ

پرسش های متداول

اگر بعد از تهیه شکواییه متوجه شدم که فرم قضایی مورد نظر را به صورت اشتباه خریدم، چه می‌شود؟

accordion-close-icon
از آنجا که خدمات موجود بر روی سایت قابلیت بازگشت و استرداد را ندارند، به شما توصیه می‌کنیم قبل از خرید و تهیه فرم قضایی موردنظرتان از راهنمایی کارشناسان ما در بخش پشتیبانی استفاده کنید.

چرا فرم‌های قضایی رایگان نیستند؟

accordion-close-icon
تنظیم و نگارش فرم‌های قضایی نظیر دادخواست/شکواییه… کاری بسیار تخصصی بوده و نیازمند مهارت و دانش فراوان در این زمینه است در غیر این صورت آسیب و خسارات بسیار زیادی را برای شما به بار خواهد آورد. فرم‌های قضایی به وسیله وکلای پایه یک متخصص تدوین شده و می‌تواند به خوبی از حقوق شما دفاع کند. این در حالی است که فرم های رایگانی در سطح وب وجود دارد، از این ویژگی برخوردار نبوده و دقت و توجه کافی به جزئیات و مسائل حقوقی در آن رعایت نشده‌است.

در صورتی که بعد از تهیه فرم‌های قضایی موردنظرم نیاز به مشاوره حقوقی داشتم، چه اقدامی باید انجام دهم؟

accordion-close-icon
در سامانه حقوقی وکیل‌باشی این امکان برای شما فراهم شده‌است که همراه با فرم قضایی مورد نظر خود، از مشاوره حقوقی نیز بهره مند شوید. در این صورت می‌توانید فرم قضایی مورد نظر خود را با کمک وکلای دادگستری متخصص تکمیل کنید.

در صورتی که بعد از تهیه فرم‌های قضایی نیاز به ویرایش و اصلاح داشتم، چه کاری باید انجام دهم؟

accordion-close-icon
بعد از تهیه فرم‌های قضایی منتخب فایل WORD و PDF آن در اختیار شما قرار خواهد گرفت که شما می‌توانید در فایل WORD آن، هر نوع ویرایش و اصلاحی که لازم بود را انجام دهید.

چه مدت پس از خرید فرم‌های قضایی موردنظر می‌توانم متن آن را دریافت کنم؟

accordion-close-icon
بعد از خرید دادخواست/ شکواییه موردنظر، فایل آن بلافاصله در پنل شما خواهد گرفت. در این صورت شما می‌توانید با مراجعه به پنل کاربری قسمت خرید و سفارشات، اقدام به دانلود کنید.

اگر حقی از شما زایل شده و شما قصد دارید از حقوق خود دفاع کنید، اولین قدم استفاده از فرم‌های قضایی نظیر دادخواست، شکواییه، استشهادیه و اظهارنامه و ارائه این نمونه فرم‌های قضایی به دادگاه است. شما می‌توانید با استفاده از این اوراق پرکاربرد قضایی و حقوقی در مراجع صالح اقامه دعوی کرده و حقوق خود را استیفا نمایید.

وکیل‌باشی به عنوان مرجع تخصصی انواع فرم‌ها و اوراق قضایی، این امکان را در اختیار شما گذاشته است که بتوانید به راحتی انواع دادخواست، اظهارنامه، استشهادیه و شکواییه مورد نظر که توسط وکلای متخصص در امور حقوقی و کیفری تنظیم شده است را به صورت word و pdf دانلود کرده و مورد استفاده قراردهید.

انواع فرم های قضایی:

فرم های قضایی یا به عبارتی دیگر اوراق قضایی، نمونه فرم‌های دادگستری هستند که جهت ارائه به دادگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد. از انواع فرم های قضایی می‌توان به انواع استشهادیه، انواع شکواییه، انواع دادخواست و در نهایت انواع اظهارنامه اشاره کرد. اوراق قضایی، از مهمترین ارکان پرونده‌های حقوقی و کیفری هستند و تقریباً هیچ دعوای حقوقی و کیفری بدون استفاده از نمونه فرم‌های دادگستری جریان پیدا نخواهد کرد.

هر یک از اقسام فرم‌های قضایی، کاربرد ویژه و خاص خود را دارند؛ به طور مثال نمونه فرم دادخواست، برای اقامه دعوای حقوقی و فرم شکواییه جهت پیگیری دعوای کیفری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از آنجا که اولین قدم در فرایند اقامه دعوا، تنظیم فرم قضایی و ارائه متن فرم مذکور به دادگاه است؛ بنابراین نحوه نوشتن و نگارش فرم های قضایی اعم از نمونه دادخواست، نمونه شکواییه، نمونه استشهادیه و نمونه اظهارنامه و ... بسیار اهمیت ویژه ای دارد؛ چرا که با کوچکترین بی دقتی حتی در جزئیات نحوه تکمیل اوراق قضایی گاهی ضررهای جبران ناپذیر نظیر رد دعوی را به دنبال خواهد داشت؛ به همین دلیل مجموعه وکیل‌باشی با ارائه انواع فرم های قضایی در موضوعات متفاوت، این امکان را برای شما فراهم نموده تا بتوانید نمونه فرم قضایی موردنظر خود را در بایگانی فرم های قضایی بیابید. اوراق قضایی موجود در بانک فرم‌های قضایی به وسیله وکلای متخصص در امور حقوقی و کیفری نگارش و تنظیم شده و به دو صورت word (قابل ویرایش_ورد) و pdf (قابل چاپ_پی دی اف) قابل دانلود و دریافت است.

لازم به ذکر است که فرم قضایی در عرف به فرم لایحه خدمات قضایی و دانلود فرم لایحه نیز مرسوم است اما به لحاظ حقوقی، این اصطلاح صحیح نبوده و اشتباه است.