فرم قضایی مورد نظر خود را پیدا کنید.

زیر دسته موردنظر خود را انتخاب نمایید

فرم قضایی اختصاصی می خواهید؟

فرم قضایی رو الان سفارش بده

فرم قضایی اختصاصی می خواهید؟

فرم رو تکمیل کن
اطلاعات تماس خود را در فرم مربوط به سفارش ثبت کنید تا کارشناسان ما ظرف 24 ساعت کاری با شما تماس بگیرند.
با وکیل مشورت کن
با انجام مشاوره، موضوع پرونده خود را برای وکیل متخصص تشریح نمایید تا خواسته های دقیق برای طرح دعوا مشخص گردد.
ظرف 2 روز لایحه رو بگیر
فایل لایحه حداکثر ظرف 48 ساعت کاری آماده می شود تا شما اولین قدم برای پیروزی در دعوا را محکم بردارید.
فرم قضایی رو الان سفارش بده

شکواییه 

اولین قدم برای فردی که از وقوع جرمی آسیب دیده و قصد دارد این موضوع را در مراجع قضایی پیگیری کند، ارائه فرم شکواییه است. نمونه شکواییه، فرمی رسمی است که از سوی قوه قضاییه ارائه شده و افراد جهت شکایت از دیگری می‌بایست از آن استفاده نمایند.

فرم شکواییه انواع مختلفی دارد. از انواع فرم شکواییه یا به عبارت دیگر متن شکایت نامه، می‌توان به موارد زیر اشاره کردد:

  • انواع شکوائیه جرائم مالی: مربوط به جرم هایی است که مرتبط با مال و اموال افراد می‌باشد، نظیر رشا و ارتشا؛
  •  انواع شکواییه جرایم علیه اشخاص: شامل جرایمی است که بر نفس و جان افراد واقع می‌گردد، نظیر قتل یا ضرب و جرح؛
  •  انواع شکواییه جرایم مربوط به املاک یا به عبارت دیگر، دانلود انواع شکوائیه مربوط به ملک و املاک: نظیر فرم شکواییه تصرف عدوانی کیفری؛
  •  انواع شکواییه های جرایم عمومی: شامل جرایم غیر قابل گذشت است؛ به این معنا که رسیدگی به این‌گونه جرم‌ها با رضایت شاکی متوقف نخواهد شد، مانند شرب خمر، زنا.

در زندگی روزمره، ممکن است با موقعیت‌هایی روبرو شویم که حقوق ما تضییع شده باشد. در چنین شرایطی، قانون به ما اجازه می‌دهد تا با تنظیم و ارائه شکواییه، به دنبال احقاق حق خود باشیم. شکواییه، به عنوان یک ابزار قانونی، نقش مهمی در تظلم‌خواهی و پیگیری حقوق از دست رفته ایفا می‌کند.

مفهوم نمونه شکواییه

شکواییه، در لغت به معنای تظلم‌خواهی و در اصطلاح حقوقی، نوشته‌ای است که به منظور طرح دعوی و درخواست رسیدگی به آن، به مراجع قضایی ارائه می‌شود. در این نوشته، شاکی (فردی که حق او تضییع شده) مشخصات خود، مشتکی‌عنه (فردی که علیه او شکایت می‌شود) و شرح ماجرا را به همراه دلایل و مدارک خود، بیان می‌کند.

اهمیت تنظیم صحیح شکواییه

تنظیم صحیح نمونه شکواییه، از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که در صورت نقص در تنظیم آن، ممکن است با مشکلاتی در روند رسیدگی به دعوی مواجه شویم.

نمونه شکواییه، ابزاری مهم برای احقاق حق و تظلم‌خواهی است. تنظیم صحیح آن، با در نظر گرفتن نکات کلیدی و ارائه اطلاعات دقیق و کامل، می‌تواند در روند رسیدگی به دعوی و احقاق حق شما بسیار موثر باشد.

مسئله ای که در حال حاضر وجود دارد این است که، با وجود اقسام شکواییه ها بسیاری از افراد نمی‌دانند که از کدام فرم شکواییه باید استفاده کرده و به دادگاه تقدیم نمایند، یا اینکه نحوه تنظیم متن شکواییه چگونه است؛ به همین دلیل ممکن است با ارائه فرم شکواییه غیر مرتبط یا انتخاب عنوان اشتباه برای شکایت خویش، فرصت تعقیب و اقامه دعوا را از دست داده و از حقوق خویش محروم گردند.

مجموعه وکیل‌باشی، به عنوان مرجع انواع فرم شکوائیه، برای شما انواع متن شکواییه را مهیا نموده تا با دانلود نمونه متن شکواییه مد نظر خود، بتوانید به بهترین شکل از حقوق خویش دفاع نمایید. متن شکواییه های موجود در سایت وکیل‌باشی، توسط وکلای پایه یک دادگستری متخصص در امور کیفری تنظیم شده به همین دلیل به پیگیری خواسته و استیفای حقوقتان کمک شایانی خواهد کرد.

شما می‌توانید با جستجو در بانک شکواییه، که حاوی لیست شکواییه های متفاوت است، متن شکواییه مورد نیاز خود را پیدا کرده و با خرید شکواییه، به دو نسخه ورد word (قابل ویرایش_ ورد) و پی دی اف pdf (قابل چاپ_ پی دی اف) آن دسترسی پیدا کرده و آن را دانلود کنید.

  1. دانلود فرم خام شکواییه جدید
  2. فرم شکایت کیفری pdf
  3. دانلود انواع شکایت
  4. فرم شکایت کیفری
  5. متن شکایت نامه pdf
  6. دانلود فرم شکواییه pdf

از نام‌های دیگر این فرم قضایی کیفری است که در مجموعه حقوقی وکیل‌باشی به شما عزیزان ارائه خواهد شد.