دسته بندی

زیر دسته موردنظر خود را انتخاب نمایید

فرم قضایی اختصاصی می خواهید؟

فرم قضایی رو الان سفارش بده

فرم قضایی اختصاصی می خواهید؟

فرم رو تکمیل کن
اطلاعات تماس خود را در فرم مربوط به سفارش ثبت کنید تا کارشناسان ما ظرف 24 ساعت کاری با شما تماس بگیرند.
با وکیل مشورت کن
با انجام مشاوره، موضوع پرونده خود را برای وکیل متخصص تشریح نمایید تا خواسته های دقیق برای طرح دعوا مشخص گردد.
ظرف 2 روز لایحه رو بگیر
فایل لایحه حداکثر ظرف 48 ساعت کاری آماده می شود تا شما اولین قدم برای پیروزی در دعوا را محکم بردارید.
فرم قضایی رو الان سفارش بده

چنانچه قصد اقامه دعوی حقوقی را دارید، اولین قدم برای شروع به رسیدگی پرونده، ارائه فرم دادخواست است. برگ دادخواست بدوی word، یک فرم رسمی و چاپی مخصوص است که افراد می‌توانند با تکمیل این برگه دادخواست و ثبت آن، دعوی خود را در مرجع قضایی آغاز کنند. فرم دادخواست دارای انواع متنوع و کاربردهای بسیار زیاد است؛ از انواع فرم دادخواست می‌توان به دادخواست‌های ملکی، دادخواست‌های خانوادگی، دادخواست‌های مربوط به متوفی و در نهایت دادخواست‌های قراردادی را اشاره کرد.

اجزای تشکیل دهنده نمونه دادخواست:

یک فرم دادخواست از چند بخش اصلی تشکیل شده است:

  • مشخصات خواهان و وکیل او؛

  • مشخصات خوانده و وکیل او؛

  • تعیین خواسته و بهای آن در نمونه دادخواست حقوقی، مگر اینکه تعیین بها ممکن نبوده و یا خواسته مالی نباشد؛

  • تعهداتی که به موجب آن خواهان، خود را مستحق مطالبه می‌داند؛

  • آنچه خواهان از دادگاه تقاضا دارد؛

  • ادله اثبات دعوی؛

  • امضا در انتهای برگ دادخواست.

در انواع فرم دادخواست، تکمیل صحیح و دقیق هر یک از این بخش‌ها، اهمیت ویژه‌ای در تعیین سرنوشت پرونده دارد؛ زیرا که با کوچکترین بی‌توجهی به جزییات فنی و شکلی دادخواست، دعوا ویا دادخواست ممکن است توسط دادگاه و یا دفتر دادگاه رد شده و صدمات جبران ناپذیری به خواهان وارد آورد؛ به همین دلیل است که افراد ترجیح می‌دهند که تنظیم و نوشتن دادخواست خود را به وسیله وکیل متخصص بسپارند تا از وقوع این آسیب ها و خسارات، خود را در امان نگه دارند. هزینه بالایی که وکلا برای نگارش فرم دادخواست دریافت می‌کنند، دلیلی شده برای اینکه بسیاری از افراد نتوانند از تجربه و علم وکیل در تنظیم فرم دادخواست بهره ببرند؛ به همین دلیل مجموعه وکیل‌باشی به عنوان مرجع تخصصی دانلود دادخواست حقوقی، برای شما این امکان را فراهم نموده تا با استفاده از لیست دادخواست ها، بتوانید با جستجویی ساده، دادخواست مورد نظر خود را از میان نمونه دادخواست های حقوقی پیدا کرده و به راحتی دانلود انواع دادخواست ها را به صورت نمونه فرم دادخواست حقوقی pdf وword انجام دهید.

دانلود انواع دادخواست های حقوقی

دادخواست های حقوقی از شرایط خاصی پیروی کرده و نکات زیادی وجود دارد که باید در زمان تدوین و نگارش لایحه دادخواست رعایت شود. از این رو، نمونه دادخواست های موجود در سایت وکیل‌باشی، به وسیله وکلای متخصص در امور حقوقی تنظیم شده و با هزینه بسیار کم در اختیار شما قرار گرفته است. در این راستا، شما می‌توانید در بایگانی دادخواست ها، به راحتی فرم مورد نظر خود را به دو صورت ورد word (قابل ویرایش_ ورد) دادخواست و پی دی اف pdf (قابل چاپ_ پی دی اف) دادخواست دانلود کرده و بعد از دانلود فرم دادخواست مورد استفاده قرار دهید.

تماس
گفتگو
x
x
گفتگوی آنلاین
پاسخگوی سوالات شما هستیم
جهت شروع گفتگو پیام خود را تایپ و ارسال نمایید ، می توانید با نگه داشتن دکمه میکروفن صدای خود را ضبط و ارسال کنید.
صبور باشید ...