فرم قضایی مورد نظر خود را پیدا کنید.

زیر دسته موردنظر خود را انتخاب نمایید

فرم قضایی اختصاصی می خواهید؟

فرم قضایی رو الان سفارش بده

فرم قضایی اختصاصی می خواهید؟

فرم رو تکمیل کن
اطلاعات تماس خود را در فرم مربوط به سفارش ثبت کنید تا کارشناسان ما ظرف 24 ساعت کاری با شما تماس بگیرند.
با وکیل مشورت کن
با انجام مشاوره، موضوع پرونده خود را برای وکیل متخصص تشریح نمایید تا خواسته های دقیق برای طرح دعوا مشخص گردد.
ظرف 2 روز لایحه رو بگیر
فایل لایحه حداکثر ظرف 48 ساعت کاری آماده می شود تا شما اولین قدم برای پیروزی در دعوا را محکم بردارید.
فرم قضایی رو الان سفارش بده

فرم اظهارنامه 

اظهارنامه فرم رسمی است که افراد می‌توانند قبل از اقامه دعوا در مراجع قضایی، قصد و اراده خود را به طرف مقابل خود اعلام داشته و ابلاغ نمایند. فرم اظهارنامه دارای انواع متفاوتی است که هر کدام از این نمونه فرم های اظهارنامه جایگاه و کاربرد خاص خود را دارد. از انواع اظهارنامه ها می‌توان به فرم اظهارنامه جرایم مربوط به املاک، فرم اظهارنامه های جرایم مالی، فرم اظهارنامه های خانواده و در نهایت فرم اظهارنامه های دعاوی ملکی را نام برد.

در دنیای امروز، روابط و تعاملات پیچیده‌تر از گذشته شده‌اند. در این میان، تنظیم و نگارش صحیح اسناد و مدارک، نقشی کلیدی در حفظ حقوق و جلوگیری از بروز مشکلات حقوقی ایفا می‌کند. یکی از این اسناد و مدارک مهم، نمونه اظهارنامه است.

نمونه اظهارنامه، سند و مدرکی است که به عنوان یک راهنمای جامع و کاربردی، به افراد در نگارش و ارسال اظهارنامه‌ های مختلف کمک می‌کند. این مدرک شامل عناوین و بخش‌های مختلفی است که باید در هر نمونه اظهارنامه‌ ای درج شوند، مانند:

 • مشخصات فرستنده و گیرندهشامل نام و نام خانوادگی، آدرس و سایر اطلاعات تماس
 • موضوع اظهارنامهشرح مختصری از موضوع و دلیل ارسال اظهارنامه
 • متن اظهارنامهبیان خواسته‌ها و توضیحات مربوط به موضوع
 • دلایل و مستندات اظهارنامه: ارائه مدارک و شواهدی
 • نتیجه‌گیریجمع‌بندی و بیان درخواست نهایی

استفاده از نمونه اظهارنامه مزایای متعددی دارد که می‌توان به موضوع صرفه‌جویی در زمان و هزینه اشاره کرد، چرا که با استفاده از اظهارنامه، روند مراجعه به دادگاه و فرایند تنظیم دادخواست را کاهش پیدا کرده و سبب صرفه جویی در زمان و هزینه مدعی (خواهان) خواهد شد.

در ادامه به چند مثال از کاربردهای نمونه اظهارنامه اشاره می‌کنیم:

 • مطالبه طلبدر صورت عدم پرداخت بدهی توسط شخص بدهکار، می‌توانید از نمونه اظهارنامه برای مطالبه طلب استفاده کنید.
 • فسخ قرارداددر صورت وجود شرایط قانونی، می‌توانید از نمونه اظهارنامه فسخ قرارداد و اعلام انصراف خود از ادامه تعهدات بهره ببرید.
 • اعلام انصراف از معاملهدر صورت پشیمانی از انجام معامله، می‌توانید با استفاده از نمونه اظهارنامه انصراف از معامله این موضوع را به طرف مقابل خود اعلام کنید.
 • اخطار و تذکردر صورت بروز مشکل یا نقض تعهدات از سوی طرف مقابل، می‌توانید از نمونه اظهارنامه برای ارسال اخطار و تذکر به او استفاده کنید.

در نهایت، استفاده از نمونه اظهارنامه ابزاری مفید و کارآمد برای حفظ حقوق شما در موقعیت‌ها است. با استفاده از این فرم، می‌توانید با اطمینان خاطر و بدون نیاز به ارائه دادخواست، اظهارنامه‌ خود را به طور صحیح و اصولی نگارش و ارسال کنید. همچنین، با استفاده از نمونه اظهارنامه و رعایت نکات ذکر شده، می‌توانید گامی مهم در جهت حفظ حقوق و جلوگیری از بروز مشکلات حقوقی در آینده بردارید.

ساختار فرم اظهارنامه شامل موارد زیر است:

 • بخش مشخصات و آدرس فرم اظهارکننده

 • بخش مشخصات و آدرس مخاطب

 • بخش عنوان نمونه اظهارنامه

 • بخش تشریح اظهارات 

 • بخش پاسخ به متن اظهارنامه

 • بخش امضا

تنظیم اظهارنامه و همچنین فرم اظهارنامه در اقامه دعوا اهمیت ویژه و بسیار زیادی دارد؛ زیرا گاهی افراد ندانسته در متن اظهارنامه، مطالبی علیه خودشان می‌نویسند که سبب می‌شود درگیر چالش ها و مشکلات حقوقی و حتی کیفری گردد؛ به همین دلیل می‌بایست متن انواع اظهارنامه اعم از اظهارنامه‌های قرارداد، اظهارنامه های تجاری و … به وسیله وکیل متخصص در زمینه مورد نظر نگاشته شود تا کمک شایانی در دستیابی به مقصود باشد.

در واقع، اظهارنامه یکی از بهترین راهکارهای قضایی جهت احقاق حقوق است. به این نحو که اظهارنامه خام با اطلاعات شخصی سازی شده خواهان تکمیل شده و به شکل اظهارنامه قضایی الکترونیکی در می‌آید. نمونه اظهارنامه قضایی برای امور متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ فرد می‌تواند با استفاده از نمونه اظهارنامه تکمیل شده مربوط به دعوی خود، اظهارنامه قضایی را از طریق دفاتر خدمات قضایی، به شخص مخاطب خود رسماً ابلاغ کند.

با استفاده از برگه اظهارنامه word می‌توانید تمام اطلاعات و موارد موردنظر خود را در فرم مذکور قید کرده و سپس به شکل اظهارنامه pdf از طریق دفاتر خدمات قضایی، رسماً از طرف مقابلتان حقوق خود را مطالبه نمایید.

مجموعه وکیل‌باشی به عنوان مرجع انواع اظهارنامه، برای شما این امکان را فراهم نموده تا بتوانید با جستجویی ساده در لیست اظهارنامه ها، بتوانید به راحتی دانلود فرم اظهارنامه مورد نظر خود را انجام داده و با خرید متن اظهارنامه، آن را به دو صورت ورد word (قابل ویرایش-ورد) و پی دی اف pdf (قابل چاپ_پی دی اف) دریافت کرده و مورد استفاده قرار دهید.

وکیل باشی با ارائه فایل word اظهارنامه در زمینه‌های مختلف، این امکان را برای شما عزیزان قرار داده است که بتوانید به صورت کاملاً شخصی سازی شده، فرم خام اظهارنامه قضایی مورد نظرتان را تکمیل کرده و سپس با استفاده از فرم اظهارنامه pdf ، اقدام حقوقی لازم را به عمل آورید. فرم اظهارنامه دادگستری موجود در سایت، به وسیله وکلای پایه یک دادگستری متخصص تنظیم و نگارش شده و می‌تواند به خوبی از حقوق شما دفاع کرده و به عنوان مدارک و مستنداتی قوی در پرونده مورد استفاده قرار گیرد.