چطور لایحه سفارشی خودم رو دریافت کنم؟

فرم رو تکمیل کن
اطلاعات تماس خود را در فرم مربوط به سفارش ثبت کنید تا کارشناسان ما ظرف 24 ساعت کاری با شما تماس بگیرند.
با وکیل مشورت کن
با انجام مشاوره، موضوع پرونده خود را برای وکیل متخصص تشریح نمایید تا خواسته های دقیق برای طرح دعوا مشخص گردد.
ظرف 2 روز لایحه رو بگیر
فایل لایحه حداکثر ظرف 48 ساعت کاری آماده می شود تا شما اولین قدم برای پیروزی در دعوا را محکم بردارید.
ثبت درخواست
title-bg

نظرات

پیام های کاربران را بخوانید

افزودن نظر

تنظیم فرم قضایی و لایحه سفارشی به چه معناست؟

بهتر است بگوییم، اوراق قضایی یا همان فرم های قضایی، فرم هایی هستند که در مقام اقامه دعوای حقوقی و یا کیفری یا در مقام دفاع در دعاوی مذکور و همچنین در فرایند رسیدگی به پرونده های قضایی به کار می روند. از مهمترین فرم های قضایی می توان به انواع دادخواست، شکوائیه، اظهارنامه، استشهادیه، اخطاریه، احضارنامه و در نهایت دادنامه اشاره نمود.

نحوه نگارش فرم های قضایی به چه نحو است؟

نحوه تنظیم فرم قضایی نقش بسیار مهمی در پیروزی و یا شکست در دعاوی خواهد داشت. در نگارش نمونه فرم قضایی اگر دقت کافی و توجه به جزئیات پرونده صورت نگیرد می‌تواند شکست شما را در پرونده رقم بزند و بالعکس تدوین فرم قضایی با دقت کافی و توجه به کوچکترین نکات موجود در پرونده و تسلط به مواد قانونی مرتبط انجام شود، به پیروزی شما در دعوای حقوقی یا کیفری مذکور و استیفای حق و حقوقتان منجر خواهد شد. به طور مثال اگر قصد طلاق دارید، اگر برگه دادخواست طلاق شما حاوی اطلاعات لازم و کامل نباشد یعنی به صورت اختصاصی نوشته نشده باشد، در دادگاه دعوای شما رد خواهد شد و یا در مثالی دیگر اگر علیه شما دعوایی مطرح شده و شما فرم لایحه دفاعیه به دادگاه تقدیم کنید اما این لایحه فاقد اطلاعات موردنیاز باشد، قاضی اقناع نشده و به ضرر شما رای صادر خواهد کرد همچنین اگر شما از کسی شکایتی دارید و شکایت خود را بدون وجود فرم شکواییه اختصاصی و سفارشی پیش ببرید، حقوق شما به راحتی پایمال خواهد شد.

حال که به نقش لایحه تخصصی و فرم های قضایی نظیر فرم دادخواست تخصصی، فرم شکواییه تخصصی آشنا شدیم و دانستیم که نگارش لایحه و فرم های قضایی بهتر است به شکل سفارشی و به وسیله متخصص انجام شود تا نتیجه خوب در بر داشته باشد، به شما توصیه می کنیم چنانچه قصد اقامه دعوا برای گرفتن حقوق خود را دارید و یا قصد دفاع از دعوایی که علیه شما شده را دارید، با ثبت درخواست تنظیم فرم قضایی سفارشی، تنظیم اختصاصی لایحه یا فرم مورد نظر خود را به وکلای پایه یک دادگستری مجموعه وکیل‌باشی بسپارید.

شما با ثبت درخواست نگارش لایحه و اوراق قضایی اختصاصی، تدوین و تنظیم متن لایحه مد نظر را به متخصصین در امور حقوقی و یا کیفری میسپارید و لایحه ای اختصاصی یا دادخواست اختصاصی و یا شکواییه اختصاصی مورد نظر ظرف 48 ساعت آماده شده و به صورت word و pdf در اختیار شما عزیزان قرار می‌گیرد و می‌توانید به راحتی فایل مورد نظر را دانلود کرده و اقدامات لازم را انجام دهید.

خصوصیات لایحه و فرم قضایی تخصصی چیست؟

 یک لایحه دفاعی سفارشی یا اوراق قضایی تخصصی نظیر استشهادیه تخصصی یا اظهارنامه تخصصی، باید دارای خصوصیات و ویژگی‌هایی باشد تا بتواند بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان بیاورد. به طور مثال:

  • متن فرم قضایی  یا لایحه مورد نظر می‌بایست جامع و کامل تدوین شود؛ تنظیم لایحه توسط وکیل متخصص کمک شایانی به کامل بودن و نتیجه بخش نوشته شدن لایحه خواهد کرد.

  • اختصار و طولانی نبودن لایحه و فرم در ذخیره شدن زمان طرفین دعوا و دادرس و همچنین سریعتر شدن روند دادرسی و جلوگیری از شرح مفصل اطلاعات غیر ضروری، نقش خواهد داشت.

  • رعایت ادب در نگارش لایحه دفاعیه یا تنظیم دادخواست و شکواییه و رعایت دستور زبان فارسی و اصول نگارشی

  • استناد به مواد قانونی و آیین نامه های مرتبط با پرونده در متن لایحه سفارشی، جهت گرفتن نتیجه مورد نظر

  • دقت و توجه به کوچکترین نکات و تصریح به موارد ضروری در تنظیم لایحه و فرم قضایی

با رعایت نکات گفته شده و نگارش یک فرم قضایی اعم از انواع نمونه دادخواست ها یا انواع اظهارنامه ها و … شما به راحتی می‌توانید از حقوق خود در مراجع قضایی دفاع نمایید. در مجموعه وکیل‌باشی شما این فرصت را دارید که با ثبت درخواست تنظیم لایحه یا فرم های قضایی به صورت آنلاین، تدوین و نگارش لایحه مورد نظرتان را به متخصصان ما بسپارید و با خاطری آسوده گامی در جهت استیفای حقوق خود بردارید.