فرم قضایی مورد نظر خود را پیدا کنید.

لیست فرم های قضایی بخش خانواده

فرم قضایی اختصاصی می خواهید؟

فرم قضایی رو الان سفارش بده

فرم قضایی اختصاصی می خواهید؟

فرم رو تکمیل کن
اطلاعات تماس خود را در فرم مربوط به سفارش ثبت کنید تا کارشناسان ما ظرف 24 ساعت کاری با شما تماس بگیرند.
با وکیل مشورت کن
با انجام مشاوره، موضوع پرونده خود را برای وکیل متخصص تشریح نمایید تا خواسته های دقیق برای طرح دعوا مشخص گردد.
ظرف 2 روز لایحه رو بگیر
فایل لایحه حداکثر ظرف 48 ساعت کاری آماده می شود تا شما اولین قدم برای پیروزی در دعوا را محکم بردارید.
فرم قضایی رو الان سفارش بده

دادخواست ها برای موارد متعددی کاربرد دارند، یکی از کاربردها و استفاده هایی که از فرم قضایی دادخواست می‌شود، در بخش خانواده است؛ دادخواست های خانواده، فرم های رسمی هستند که در رابطه با دعاوی خانوادگی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در واقع دادخواست های خانواده به دادخواست‌ هایی گفته می‌شود که در دادگاه خانواده مورد استفاده قرار گرفته و دعاوی خانواده را بررسی می‌کند. دادخواست های امور خانواده دارای اقسام مختلفی هستند، از انواع دادخواست های امور خانوادگی می‌توان به فرم دادخواست عدم تمکین زوجه، فرم دادخواست استرداد طفل، فرم دادخواست مطالبه مهریه و … را نام برد. 

دادخواست های امور خانواده نیز، همانند سایر دادخواست ها از چند بخش اساسی تشکیل شده اند:

  • مشخصات خواهان و وکیل او

  • مشخصات خانواده و وکیل او

  • تعیین خواسته 

  • تعهداتی که به موجب آن، خواهان خود را مستحق مطالبه می‌داند.

  • آنچه خواهان از دادگاه تقاضا دارد.

  • ادله اثبات دعوی

  • امضای خواهان

نحوه تنظیم متن دادخواست های خانوادگی، اهمیت زیادی در پیروزی شما در دستیابی به خواسته شما دارد و به همین دلیل باید توسط وکیل متخصص خانواده نگاشته شود؛ زیرا در صورت وقوع کوچکترین جزییات و نکات مهم نگارش نمونه دادخواست های خانواده، بیانات شما بر علیه‌تان استفاده خواهد شد.

مجموعه وکیل‌باشی به عنوان مرجع دانلود انواع دادخواست های خانواده، این امکان را برای شما فراهم نموده تا با جستجویی ساده در بانک دادخواست خانواده در سایت، بتوانید اقدام به دانلود فرم دادخواست خانواده مورد نظر خود کرده و دو نسخه ورد WORD و پی دی اف PDF آن را دریافت کرده و مورد استفاده قرار دهید.

برای ثبت فرم دادخواست دعاوی خانوادگی، باید متن دادخواست مربوط به خانواده را که توسط وکیل متخصص تنظیم شده باشد، را در دفتر خدمات قضایی به ثبت رسانید تا از این طریق، خواسته شما پیگیری شده و به طرف مقابل ابلاغ گردد.