قرارداد مورد نظر خود را پیدا کنید.

لیست قراردادها بخش قرارداد شراکت

قرارداد اختصاصی می خواهید؟

قرارداد رو الان سفارش بده

قرارداد اختصاصی می خواهید؟

فرم رو تکمیل کن
اطلاعات تماس خود را در فرم مربوط به سفارش ثبت کنید تا کارشناسان ما ظرف 24 ساعت کاری با شما تماس بگیرند.
با وکیل مشورت کن
اطلاعات اولیه لازم برای تنظیم قرارداد را به وکیل بدهید تا مناسب ترین چارچوب قراردادی برای شما مشخص شود.
ظرف 2 روز قرارداد رو بگیر
فایل قرارداد حداکثر ظرف 48 ساعت کاری آماده می شود تا شما با خیال راحت آن را به امضاء طرفین برسانید.
قرارداد رو الان سفارش بده

از مهمترین و پرکاربردترین قرارداد میان سرمایه داران قرارداد شراکت است. در مورد تعریف عقد شراکت باید بیان داشت که: فرم قرارداد شراکت عنوان قراردادی است که میان دو یا چند نفر منعقد شده و طرفین قرارداد شرکت، آورده های خود را با هدف کسب سود و منفعت با یکدیگر ادغام می‌کنند.

شراکت نامه pdf:

فرم قراردادهای شراکت دارای نوع های متفاوتی است؛ به طور مثال از انواع قراردادهای شراکت می‌توان به قرارداد تامین مالی فاینانس، قرارداد مشارکت در واردات و فروش کالا و قرارداد مضاربه برای واردات کالا نام برد.

قرارداد شراکت، توافقی حقوقی است که به منظور تعریف، تعیین حقوق و تعهدات شرکا در یک کسب و کار مشترک تنظیم می‌شود. این قرارداد، نقشه راهی را برای شرکا در طول مسیر فعالیتشان ارائه داده و از بروز اختلافات و سوءتفاهمات در آینده جلوگیری خواهد کرد. اهمیت تنظیم دقیق و جامع قرارداد شراکت، از چند جهت قابل بررسی است:

1. شفافیت و وضوح:

قرارداد شراکت، وظایف، اختیارات و سهم هر یک از شرکا را به طور شفاف مشخص می‌کند. این امر، از بروز اختلافات در آینده جلوگیری می‌کند و به شرکا کمک می‌کند تا انتظارات خود را از یکدیگر به طور واضح درک کنند.

2.تعهد و الزام:

قرارداد شراکت، شرکا را به تعهدات خود ملزم می‌کند.این امر، به نظم و انسجام فعالیت‌های کسب و کار کمک نموده و از سرپیچی شرکا از تعهداتشان جلوگیری می‌کند.

3.حل و فصل اختلافات:

قرارداد شراکت، فرآیندی شفاف برای حل و فصل اختلافات احتمالی بین شرکا ارائه می‌دهد و از این طریق، به حل و فصل سریع و عادلانه اختلافات کمک کرده و از ضرر و زیان‌های احتمالی جلوگیری می‌کند.

4. حفظ منافع:

قرارداد شراکت، به حفظ منافع هر یک از شرکا کمک می‌کند. این امر، از بروز سوءاستفاده و تضییع حقوق شرکا جلوگیری می‌کند.

نکاتی برای تنظیم قرارداد شراکت:

  • تمام موارد مربوط به کسب و کارتان را در قرارداد شراکت در نظر بگیرید.
  • در مورد نحوه حل و فصل اختلافات احتمالی، در قرارداد شراکت توافق کنید.
  • قرارداد شراکت را به طور دقیق و کامل مطالعه نموده و سپس آن را امضا کنید.

متن قرارداد شراکت:

صحت و اعتبار قراردادهای شراکتی و انواع متن شراکت نامه تابع وجود موارد و شرایطی است که در ماده 190 قانون مدنی بیان شده است. ماده 190 صحت فرم قرارداد شراکت را به قصد و رضای طرفین، اهلیت طرفین، موضوع معین که مورد معامله باشد و مشروعیت مورد معامله منحصر نموده است. جمع این شرایط سبب اعتبار قرارداد میان طرفین خواهد شد و شرکا در مواقع اختلاف می‌توانند نمونه متن قرارداد شراکت میان خود را در مراجع قضائی استناد کنند. به طور مثال با استفاده از نمونه قرارداد شراکت کاری بین دو نفر word طرفین می‌توانند همکاری امن و مطمئنی را با یکدیگر آغاز کرده و به سود و منفعت زیادی دست یابند.

در نهایت به شما پیشنهاد می‌کنیم چنانچه قصد دارید با دیگری شراکت آغاز کنید، توافق و همکاری خود را بدون وجود نمونه قراردادهای شراکت و فرم شراکت نامه باقی نگذارید؛ زیرا که وجود متن قراردادهای شراکت سبب روشن شدن موضوع قرارداد گشته و میزان سهم شرکا را به صورت دقیق مشخص و معین خواهد کرد.

دانلود قرارداد مشارکت:

مجموعه وکیل‌باشی انواع قراردادهای شراکت را به دو صورت pdf (قابل چاپ_ پی دی اف) و word (ورد_ قابل ویرایش) برای شما فراهم نموده و شما می‌توانید به راحتی متن قرارداد شراکت مورد نظر را دانلود کرده و مورد استفاده قرار دهید. با انجام اصلاحات مورد نیاز خود در نمونه قرارداد مشارکت word می‌توانید به راحتی آن را دانلود کرده و با طرف مقابل خود قراردادی امن و مطمئنی را منعقد کنید چراکه متن شراکت نامه ساده کمک شایانی به حفظ حقوق و منافع شرکا خواهد کرد.