;
1401/06/16 03:13

قرارداد جوشکاری ساختمان و انواع پیمانکاری آن

چه به عنوان پیمانکار و چه به عنوان کارفرما، به شما پیشنهاد می کنیم که اگر قصد دارید تا قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان منعقد کنید و بررسی قرارداد مربوط به این موضوع را در پیش رو دارید، این مقاله را از دست ندهید.

یکی از مهم ترین تخصص هایی که در صنعت ساختمان سازی مورد نیاز است و افراد زیادی در حین ساخت و ساز به آن احتیاج پیدا می کنند و عده ی زیادی هم مشغول کار در این زمینه هستند، جوشکاری ساختمان است. این نوع قرارداد از اهمیت و حساسیت بسیار زیادی هم برخوردار است و حساسیت های بالایی که در این زمینه وجود دارد، این الزام را ایجاد می کند که به امور مربوط به آن هم توجه بسیار زیادی شود. یکی از دلایلی که سبب شده است این تخصص از حساسیت و اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد، این است که صنعت جوشکاری نیازمند تخصص بسیار زیادی است و برای این که شخص بتواند توجه کارفرمای خودش را جلب کند باید از مهارت بسیار بالایی برخوردار باشد و تجربه ی او هم در این زمینه به میزان قابل قبولی رسیده باشد.

این امر سبب می شود که شخص کارفرما، در هنگام بررسی قرارداد جوشکاری ساختمان، به صورت کاملا دقیق به جزییات مربوط به قرارداد در خصوص تخصص و تجربه ی جوشکار، توجه کند و نکته های مربوط به آن را مورد بررسی قرار دهد. یکی از مهم ترین و بهترین کارهایی که هر کسی به هنگام منعقد کردن قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان باید انجام دهد این است که باید حتما بررسی قرارداد خود را به یک وکیل خبره ی پایه یک دادگستری بسپارد تا وکیل از مفاد آن به خوبی آگاه شود و تمامی جنبه های مربوط به آن را مورد ارزیابی قرار دهد و اگر خللی در روند انعقاد قرارداد جوشکاری ساختمان ایجاد شده باشد، آن را برطرف نماید تا شما را از ایجاد مشکلات احتمالی نجات دهد. باید بدانید که هم برای کارفرما و هم برای پیمانکار این امر ضروری است که مفاد قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان را به خوبی مورد ارزیابی دهند تا خود را از درگیری با مشکلات احتمالی، در امان نگاه دارند.

باید بدانید که هر کدام از انواع نمونه قرارداد های حقوقی، نکته های حقوقی مربوط به خود را دارند. قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان نیز از این امر استثنا نیست. باید بدانید که گذر زمان شرایط حقوقی مربوط به این نوع قراردادها را کاملا تحت تاثیر خود قرار می دهد و مسایل تازه ای را به آن اضافه می کند. همان طور که می دانید این روز ها رونق بخشیدن به کسب و کار ها شیوه های جدیدی را می طلبد و یکی از نکته های اساسی مربوط به کسب و کارها این است که حتما باید قراردادهای مناسب و استانداردی را برای آن ها در نظر بگیرید.

اگر قراردادهای مناسب و با پشتوانه ای را برای کسب و کار خود در نظر بگیرید می توانید با خیال راحت به امور مربوط به آن بپردازید. اگر می خواهید به این نمونه قراردادهای مناسب دست پیدا کنید باید بدانید که توجه به دو نکته ی اساسی در این خصوص، کاملا ضروری است. این دو نکته از این قرار اند: الف: برخورداری از دانش و تخصص لازم از دانش حقوقی و ب: تجربه ی کاربر برای دست یافتن به نگارشی بی نقص و مناسب برای قرارداد پیش رو.

مقاله ی پیش روی شما را می نویسیم تا بتوانیم مهم ترین نکته های لازم را برای بررسی نکته های گوناگون به هنگام انعقاد متن و مفاد قرارداد جوشکاری ساختمان، به شما بگوییم و شما را با چند و چون این مسئله ، آشنا کنیم. این نکته ها کاملا مهم هستند و شما می توانید با استفاده از آن ها، شرایط مناسبی را برای خود، چه به عنوان پیمانکار و چه به عنوان کارفرما، ایجاد کنید. پس به شما پیشنهاد می کنیم که اگر قصد دارید تا قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان منعقد کنید و بررسی قرارداد مربوط به این موضوع را در پیش رو دارید، این مقاله را از دست ندهید.

قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان چیست؟

برخی از افراد از آگاهی های لازم در خصوص نمونه قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان ندارند. عده ای از این افراد ناآگاه، بدون در نظر گرفتن اهمیت برخورداری از دانش لازم، در پی این هستند که قراردادی در خصوص موضوع مطرح شده، تهیه و تنظیم نمایند و می خواهند که از این طریق کسب و کار خود را رونقی ببخشند و رنگ و روی تازه ای به آن بدهند. به این عده از عزیزان پیشنهاد می کنیم برای این که بتوانند خلاء ناشی از این ناآگاهی را پر کنند از نمونه قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان استفاده کنند و با کمک آن، آگاهی خود را تا حد زیادی ارتقا بدهند.

نکته ی اصلی که باید در خصوص این نوع قراردادها در نظر بگیرید این است که باید حتما اصل ساده نویسی را رعایت کنید و قرارداد خود را تا حد امکان ، به گونه ای قابل فهم به رشته ی تحریر در بیاورید. اگر در پی این هستید که نکته های لازم را در خصوص نگارش قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان، بدانید شما را به مطالعه ی ادامه ی این نوشتا دعوت می کنم. با رعایت نکته های مطرح شده در این مقاله خواهید توانست قراردادی کاملا استاندارد و بهینه را برای خود بنویسید و خود را از آسیب های یک قرارداد ناشیانه که بسیاری از افراد با آن درگیرند، رهایی ببخشید.

اگر بخواهیم تعریفی از قرارداد جوشکاری ساختمان ارائه بدهیم باید بگوییم که قرارداد پیمانکاری از آن نوع قراردادهاست که بر اساس آن، یک طرف قرارداد، با عنوان شخص پیمانکار تعیین می شود که وظایفی هم بر عهده دارد و آن هم این است که تمام یا قسمتی از پروژه ای را که تحویل می گیرد ، ضمن دریافت دستمزد مشخصی ، انجام دهد. از سوی دیگر، در طرف دیگر این نوع قرارداد، شخص کارفرما است که کاری را به پیمانکار تحویل داده است و ظرف مدت معینی ، کار خود را تحویل می گیرد. قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان از آن نوع قراردادهای پیمانکاری است که بر اساس آن، انجام کار جوشکاری یک ساختمان و پروژه ی مشخص، به کسی با عنوان پیمانکار سپرده می شود. برای این که بتوانید بررسی قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان را به خوبی انجام دهید می توانید نمونه قراردادهای آماده ای را که در سامانه ی حقوقی وکیل باشی قرار دارد، تهیه و آن ها را مطالعه بفرمایید.

انجام بررسی قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان

 

اگر با امور مربوط به ساخت و ساز و مسایل مرتبط با جوشکاری سر و کار داشته باشید ، احتمالا با این موضوع آشنایی کامل دارید که روش های گوناگونی برای انجام جوشکاری ساختمان ها وجود دارد و وسیله هایی که به کمک آن ها امر جوشکاری انجام می شود نیز انواع گوناگونی دارند. در بررسی قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان باید حتما به این موضوع توجه داشته باشید که کدام یک از این روش ها و همچنین کدام یک از این ابزارها مد نظر شما بوده است و کدام یک از آن ها در قرارداد قید شده است تا بتوانید با چشم باز تر و آگاهی بیشتری به امضای قرارداد پیش روی خود بپردازید.

خوش حالیم که به شما این مژده را بدهیم که سامانه‌ی حقوقی وکیل باشی با برخورداری از بیش از 12 وکیل پایه یک دادگستری، می تواند بررسی قرارداد های گوناگون از جمله قراردادهای پیمانکاری جوشکاری ساختمان را برای شما انجام دهد و با ملاحظات خود، شما را از خطرات احتمالی که ممکن است از انعقاد یک قرارداد اشتباه گریبان گیر شما شود، در امان نگاه دارد. همچنین شما می توانید نمونه قراردادهای پیمانکاری جوشکاری ساختمان را نیز از این سامانه ی حقوقی به راحتی دریافت نمایید. شما با ملاحظه ی این سایت می توانید تمامی نیازهایتان را در خصوص دانلود قراردادهای گوناگون به خصوص قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان را برطرف نمایید.

انواع جوش در جوشکاری ساختمان چیست؟

اگر بخواهیم در باره ی مشخصات فنی و امور تخصصی مربوط به جوشکاری ساختمان توضیحاتی بدهیم، باید بگوییم که در این حرفه دو نوع از جوش ها وجود دارد که در بین جوشکار ها بسیار کاربردی تر است و رواج بیشتری هم دارد. این دو نوع جوش شیاری و جوش گوشه هستند. باید بگوییم که علاوه بر این دو مدل، مدل های دیگری هم وجود دارد مانند نوع انگشتانه و جوش کام و … . البته این مدل های دیگر، کاربرد زیادی در عالم جوشکاری ندارند و در موارد محدودی مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر بخواهیم که جوش شیاری را کمی توضیح بدهیم و اطلاعات بیشتری را در این باره در اختیار شما قرار دهیم، باید بگوییم که این نوع جوش عبارت از این است که قطعه ها و صفحه هایی را که در امتداد هم هستند، جوش بدهند. این مدل از جوش برای جوش دادن شیارهایی است که به شکل طولی در امتداد هم قرار گرفته اند. جوشکار می تواند در این مدل از جوش، در طول مسیری که آن را جوش می دهد، جوش هایی با ضخامت های متفاوت اعمال کنند.

جوش گوشه نیز از شیوه ی دیگری برخوردار است. این مدل نیز از انواع رایج در جوشکاری ساختمان به شمار می رود. در مدل جوش گوشه، نیازی نیست که قطعات در کنار هم کاملا منطبق یک دیگر باشند و جوشار در این روش می تواند از سرعت عمل بیشتری برخوردار باشد و کار خود را با راحتی بیشتری انجام دهد. باید بدانید که کاربرد جوش گوشه بیشتر از جوش سیار است و در صنعت ساختمان سازی از این مدل جوش، استفاده بیشتری می شود. متصل کردن مقاطع نورده شده، صفحه ها، مهاربندها، اتصال جان به بال تیر و نمونه های دیگری از این قبیل، با استفاده از جوش گوشه انجام می شود.

 

 

اتصالات جوشی در ساختمان، چه انواعی دارد؟

بررسی قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان، مستلزم این است که به هنگام انعقاد و امضای قرارداد پیمانکاری ای که در پیش روی شما قرار دارد، حتما روزمه و تجربه ی جوشکار ساختمان را به خوبی مورد بررسی قرار دهید. البته باید بدانید که معمولا در متن قراردادهای موجود به این مورد توجه زیادی نمی کنند و به وضوح به آن نمی پردازند ؛ با این حال، شرایط گوناگونی در زمان انجام پروژه ایجاد می شود، و این تجربه ی پیمانکار است که می تواند در این شرایط گوناگون، به کمک او بیاید و همچنان کار خود را با کیفیت مناسب و بالا و قابل قبول، انجام بدهد. همچنین برای این که یک پیمانکار جوشکاری ساختمان، بتواند انواع اتصالات جوشی را به خوبی پیاده سازی کند و مورد اجرا درآورد باید از تجربه ی بسیار بالایی برخوردار باشد. البته، با توجه به شرایط کار، اتصالات جوشی مد نظر، تعرایف مختلفی را به خود می گیرد و از لحاظ عملی هم انواع گوناگونی را در بر می گیرد. اما در حالت کلی، اتصالات جوشی در ساختمان، 5 نوع دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

  • اتصال لب به لب
  • اتصال سپری
  • اتصال گونیا
  • اتصال روی هم
  • اتصال پیشانی

باید بدانید که این انواع اتصال، از جلمه اتصالات رایجی هستند که یک پیمانکار جوشکاری باید بر آن ها کاملا مسلط باشند و در زمان انجام پروژه ی ساختمان و عملیات جوشکاری، باید آن ها را مورد استفاده قرار دهند.

روش های جوشکاری در قرارداد پیمانکاری

اگر در این زمینه سر رشته ای داشته باشید، می دانید که عملیات جوشکاری ساختمان، با استفاده از روش های گوناگونی انجام می شود. اگر بخواهیم دو مورد از پر کاربرد ترین انواع این روش های جوشکاری را نام ببریم، باید به جوش مقاومتی و جوش قوس الکتریکی اشاره کنیم. مقصود ما از انواع روش های جوشکاری در قرارداد پیمانکاری این است که جوشکار برای اجرای عملیات جوشکاری خود، از کدام استانداردها و تجهیزات استفاده می کند. این موضوع تمامی ابعاد این حرفه را مورد بررسی قرار می دهد مانند نوع الکترودها و روش اتصال اجزا به هم دیگر و همچنین، رعایت استانداردهای تعریف شده که در خصوص جوشکاری مورد استفاده قرار می گیرد. این گونه موضوعات، از نکته های مهمی هستند که برای انجام جوشکاری ساختمان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و در این خصوص در بررسی قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان، باید به بندهای مرتبط با این موضوع و مشخصات فنی آن توجه کافی را مبذول نمود.

اگر بخواهیم این موضوع را در طی یک مثال برای شما ملموس تر نماییم ، باید بگوییم مثلا جوشکار می تواند مدل جوش الکتریکی را از طریق مدل های گوناگون الکترودها انجام دهد. این مدل جوش می تواند از طریق الکترود فولادی روکش دار یا الکترود فولادی بدون روکش و همچنین الکترود گرافیتی و … انجام دهد. این نمونه ها می تواند گوناگونی روش های موجود را برای جوشکاری در قرارداد پیمانکاری ساختمان ، نشان دهد. پیمانکار باید به هنگام بررسی قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان، به این موارد احاطه ی کامل داشته باشد و با توجه به نیاز خود، بهترین انتخاب را از میان آن ها داشته باشد تا کار خود را به بهترین نحو انجام دهد.

اهمیت کیفیت جوش سازه های ساختمانی در پیمانکاری جوشکاری

اکنون شما تا اینجای این نوشتار، توانسته اید که با انواع روش های جوشکاری و نیز تجهیزات مورد نیاز آن ها و مواردی که جوشکاری مورد استفاده قرار می گیرند، آشنا شوید.شما می توانید اهمیت کیفیت این روش ها را در روال انجام سازه های ساختمانی دریابید. اگر دستی از دور در آتش مسایل مربوط به جوشکاری و ساختمان سازی داشته باشید باید بدانید که در صنعت ساختمان، جوش از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و استانداردهای بین المللی نیز در این زمینه ، توجهات و دقت بسیار زیادی اعمال داشته است و ضوابط شهرداری و همچنین قوانین ساختمان سازی در این زمینه، قوانین خاصی را مد نظر قرار داده اند.

باید گفت که در این زمینه کارفرمایان باید استانداردهای لازم را در این زمینه بدانند و در هنگام انجام پروژه های خود آن ها را به خوبی اعمال نمایند. این امر سبب می شود که کارفرما در انتخاب جوشکار دقت بسیار زیادی را اعمال کند و جوشکار یا پیمانکاری را انتخاب کند که کیفیت کار و لیاقت او در این زمینه، به حد قابل قبولی رسیده باشد. یک کارفرما باید بداند که ارزان تر بودن پیمانکار نمی تواند معیار مناسبی برای انتخاب او باشد و توجه او باید به برخورداری پیمانکار از قابلیت های لازم متمرکز باشد.

تنظیم نمونه قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان

اگر از دانش حقوقی کافی برخودار نیستید و تجربه ی لازم را در این خصوص ندارید، به شما پیشنهاد می کنیم که به صورت خودسرانه، هیچ اقدامی برای تنظیم نمونه قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان انجام ندهید. باید بدانید که اگر قصد انعقاد چنین قراردادی را دارید ، استفاده از خدمات مشاوره ی افراد با تجربه و برخوردار از تخصص لازم در این زمینه، از نان شب هم برای شما واجب تر است. البته پیشنهاد دیگری هم در این زمینه وجود دارد که می تواند آگاهی شما را در این زمینه به میزان بسیار زیادی ارتقا بدهد و شما را برای انعقاد یک قرارداد بهتر و مفید تر یاری برساند و آن هم استفاده از نمونه قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان است.

اگر هر دو پیشنهاد ارائه شده در بالا را به کار ببندید می توانید به این یقین برسید که قادر خواهید بود، در شرایط ایده آلی، قرارداد خود را به امضا برسانید و عواید حاصل از آن را نیز نصیب خود نمایید. البته ذکر این نکته نیز ضروری است که برخورداری از دانش لازم در خصوص مسایل فنی جوشکاری ساختمان در تخصص شخص پیمانکار است ؛ اما بررسی نکته های مربوط به مسایل حقوقی آن، مستلزم یاری گرفتن از دانش و تجربه ی یک وکیل پایه یک دادگستری است که آگاهی های لازم را در این خصوص دارد.

خوشحالیم که این خبر خوش را به شما بدهیم که سامانه ی حقوقی وکیل باشی شرایطی را برای کاربران خود فراهم کرده است که به راحتی بتوانند یک نمونه قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان و همچنین سایر نمونه قرارداد های دیگر با موضوعات گوناگون را، به راحتی دریافت نمایند. تمامی این قراردادها تحت نظر تیم حقوقی ناظمی به رشته ی تحریر درآمده است. لازم به توضیح است که تیم حقوقی ناظمی ، در بر دارنده ی بیش از 12 وکیل پایه یک دادگستری است که هر یک با کوله باری از تجربه و تخصص به این گروه آمده است. اگر می خواهید بندهای تخصصی به قراردادهای خود، از جمله قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان اضافه کنید، می توانید به راحتی، با استفاده از خدمات مشاوره با این تیم، با خیال راحت نکته های لازم را به آن اضافه کنید.

 

 

اهمیت تهیه و مطالعه ی نمونه قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان

اگر بخواهیم از برخی از مزایای نمونه قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان ، برای شما نکته هایی را مطرح کنیم، باید به این نکته اشاره کنیم که چنین نمونه قراردادی، در بر دارنده ی تمامی نکته های ضروری و بندهای لازم و مفاد کامل و دقیق مربوط به این قرارداد می باشد. چنین نمونه قراردادی همه ی نکته های حقوقی لازم مربوط به این موضوع را در خود دارد. این مزیت ها و ویژگی ها سبب می شود که استفاده از آن به راحتی، برا هر دو طرف قرارداد میسر باشد. نکته ی قابل توجه در باره ی چنین نمونه قرارداد هایی این است که تنظیم آن ها توسط تیم زبده ی حقوقی متشکل از وکیلان پایه یک و با تجربه ی دادگستری صورت گرفته است.

این نمونه قرارداد ها در بر دارنده ی تمامی اطلاعات لازم مطابق بر قوانین روز حقوقی کشور می باشد. شما می توانید این نمونه قرارداد ها را مورد استفاده قرار دهید و از طرف دیگر، می توانید از آن به عنوان یک منبع آگاهی در راستای انعقاد قراردادهای حقوقی خود، استفاده نمایید. مطالعه ی چنین نمونه قرارداد هایی سبب می شود که کاربر با محتوای این گونه قراردادها آشنایی لازم را کسب کند و قواعد مرتبط با این مساله را به خوبی فرا بگیرد. این امر در نهایت، منجر به این می شود که دو طرف قرارداد، با دید روشن تر و دیدگاهی شفاف تر برای امضای قراردادهای خود ، از جمله قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان، اقدام کنند.

نکته های حقوقی مربوط به عقد قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان

تا به اینجا درباره ی اهمیت فراوان استفاده از نمونه قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان سخن گفتیم و دانستیم که در صورتی می توانیم یک قرارداد خوب را منعقد نماییم که پیش از آن، با مطالعه ی نمونه قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان، با چیستی و چگونگی آن آشنایی های لازم را به دست آورده باشیم. در ادامه، می خواهیم که نکته های حقوقی مفاد این نوع از قرارداد را نیز مورد بررسی قرار دهیم و بعد از آن ، مبحث را به پایان برسانیم.

موضوع قرارداد

موضوع قرارداد در واقع همان معرف عملی است که قرار است پیمانکار قرارداد پروژه آن را به انجام برساند. موضوع قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان، اسکلت بندی و جوشکاری پروژه ، بر اساس طرح و نقشه ای است که در اختیار او قرار گرفته است.

مدت قرارداد

طرفین هر قراردادی ملزم به این هستند که مدت زمان مد نظر خود را برای انجام پروژه و موضوع قرارداد خود، مشخص کنند و بر سر آن به توافق با یک دیگر برسند.

مبلغ قرارداد

باید گفت که مبلغ قرارداد یکی از مهم ترین بندهای ضروری در یک نمونه قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان ، به شمار می رود. تعیین مبلغ در این گونه قراردادها می تواند به دو شکل انجام شود: الف: به شکل با مصالح ، ب: به شکل بدون مصالح.

نحوه پرداخت

بعد از این که مبلغ پرداخت تعیین شد و مورد توافق دو طرف قرار گرفت، باید توافق های لازم را در باره ی نحوه ی پرداخت آن مبلغ نیز انجام دهند. نحوه ی پرداخت نیز می تواند به صورت های گوناگون انجام شود: الف: بر اساس میزان پیشرفت کار مد نظر قرار گیرد؛ ب: در چند قسط مد نظر قرار گیرد.

وظایف و تعهدات پیمانکار

بند مربوط به تعهدات و وظایف پیمانکار نیز از جمله بندهای بسیار مهم مربوط به نمونه قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان است که باید به دقت مورد توجه دو طرف قرارداد باشد. کارفرما هر خواسته ای داشته باشد، می تواند به صورت کاملا شفاف و روشن، در این بند قید نماید. تمامی نکته های ضروری مد نظر کارفرما مانند نحوه ی انجام ، کیفیت انجام کار، مواد مورد استفاده برای انجام پروژه و … از جمله وظیفه ها و تعهداتی است که برای پیمانکار مطرح می شود.

بررسی قرارداد در سامانه ی حقوقی وکیل باشی

گروه وکلای وکیل باشی، با برخورداری از بیش از ده وکیل کارکشته و پایه یک دادگستری، در سامانه ی حقوقی خود، انواع قراردادهای آماده را در زمینه های گوناگون در اختیار کاربران گرامی خود قرار داده است و شما علاوه بر این که می توانید از نمونه های آماده ی قراردادهای مختلف، استفاده کنید، قادر هستید که قراردادهای خود را برای بررسی قرارداد توسط وکیل های پایه یک دادگستری، به سامانه ی ما بسپارید تا بتوانید قراردادخود را با خیال کاملا راحت امضا کنید.

title-bg

نظرات متنی

پیام های کاربران را بخوانید

افزودن نظر
right-arrow left-arrow
right-arrow left-arrow

FAQ

پرسش های متداول

در قرارداد جوشکاری ساختمان مشخصات باید به چه شکل باشد؟

مشخصات طرفین اعم از شخص حقیقی و حقوقی، به این صورت است: آقا/ خانم/ شرکت ......... به مدیریت/ نمایندگی ...... به شماره ملّی/ شماره ثبتی ...... به نشانی ........ شماره تلفن ثابت ....... و شماره همراه ....... می‌باشد.

تعهدات پیمانکار در این قرارداد به چه صورت است؟

در قرارداد جوشکاری ساختمان پیمانکار دارای تعهداتی است که برخی از موارد آن به این شکل است:

1-پیمانکار موظف است پیش از آغاز عملیات جوشکاری، کلیه ابزارهای اندازه گیری فشار، شدت جریان و امثالهم و همچنین شیلنگ های گاز و هوا باید کنترل شوند.

2-پیمانکار و کارگران میبایست به هنگام فعالیت در کارگاه، لباس مناسب جوشکاری که در مقابل آتش مقاوم است بر تن داشته باشد و همچنین مجهز به سایر وسایل حفاظت فردی از جمله عینک، نقاب، دستکش ساقه دار حفاظتی باشند. 

3-پیمانکار موظف است کنترل نماید که در پایان هرگونه عملیات جوشکاری و برشکاری، باید محل بازرسی و پس از اطمینان از عدم وقوع آتش سوزی در اثر جرقه های ناشی از جوشکاری و برشکاری، محل را ترک نمایند.

کارفرما در قراداد جوشکاری ساختمان چه وظایف و تعهداتی دارد؟

از جمله تعهدات و وظایف کارفرما می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1-کارفرما ملزم است در محل کارگاه ساختمانی ابزارها و کمک های اولیه بهداشتی در محل های مناسب تهویه نماید.

2-کارفرما موظف است مطابق با قرارداد کلیه پرداخت های لازم را با پیمانکار تسویه نماید.

3-هزینه و تهیه آب، برق و گاز مورد نیاز مصرفی پیمانکار جهت اجرای عملیات در محل کارگاه و هر طبقه به طور مجزا بر عهده کارفرما می باشد.

x
x
گفتگوی آنلاین
پاسخگوی سوالات شما هستیم

برای دریافت پاسخ در صوت قطع ارتباط آنلاین ، لطفا با فشردن دکمه ذیل ، اعلان مروگر خود را فعال کنید.

جهت شروع گفتگو پیام خود را تایپ و ارسال نمایید ، می توانید با نگه داشتن دکمه میکروفن صدای خود را ضبط و ارسال کنید.
صبور باشید ...