نعمت الله رئیسیان

نعمت الله رئیسیان

وکیل پایه یک

خانواده
ملکی
شرکت ها و امور تجاری
قراردادها
وصول مطالبات
هزینه مشاوره 100,000 تومان 100,000 تومان
توضیح : بیست دقیقه مکالمه متنی و صوتی به همراه بررسی اوراق شما
1397

سال اخذ پروانه

کل ایران

شهر

218 روز

سابقه در وکیل باشی

محبوبیت در سامانه چراغ
4/5
درصد رضایت مشاوره ها
0/5
درباره من
title-bg

نظرات

پیام های کاربران را بخوانید

افزودن نظر
title-bg

پرسش و پاسخ های وکیل

نمونه از پرسش ها و پاسخ هایی که ایشان داده اند

سوال :

باسلام سوالی که داشتم از شما اینه که بنده خانه ای خریدم ودر قولنامه در حضور شاهد ها بیان کردم که همسرم 3 دانگ سهم داشته باشند و گفتم که قصدم هدیه است. با توجه به اینکه همسرم به فروشنده پولی پرداخت نکرده و تمام پول توسط من پرداخت شده بازم میشه گفت هبه؟ آیا با این شرایط میشه رجوع از هبه کرد؟

پاسخ :

به نام خدا
سلام برآقا امام زمان عج،
هبه یا غیرآن با توجه به مفاد قولنامه،شهادت شهود واظهارات طرفین ،مشخص می‌شود وبه دست آوردن قصد اصلی طرفین برعهده قاضی هست.پول دادن یاندادن تاثیری درهبه شماندارد.خود شما قصدتان هبه بوده است.برای اخذمشاوره کامل ،متخصصان حقوقی وکیل باشی آماده ارائه خدمات هستند.
باتشکر

مشاهده تاپیک
سوال :

سلام اگر شخصی خود را وکیل جا بزند الکی،وعمدا بجای عقدجعاله بیع زمینی اخذکند دربرگ آچاری ازخواهان به متراژ۳هزارمتر به علت فقدان سواد کافی خواهان مورخ۹۳ وثمنی صوری قیدکند خوانده دربیع که قیدشود نقدا به خواهان پرداخت شد کل ثمن،ودربرگ آچار مجزای دیگری خواهان فعل مثبتی شرط کندوخوانده امصا کند وانگشت بزند،یعنی شرط شود خوانده کل زمین خواهان راکه۲۰هزارمتر است دیوار بکشدومشکلات ثبتی رارفع کندوتحویل خواهان دهد واگر توانست۳هزارمتر از۲۰هزارمتر دستمزدخوانده باشدطبق عقد فوق،واگر نتوانست ۳هزارمتر فسخ وباید برگشت کند،حال خوانده تا۱۴۰۲وعده الکی داده به خواهان و ادعا میکند خریدم ازت۳هزارمترو،ومحرز گردد خوانده سو پیشینه دارد وکیل نیست.حتی سواد کافی ندارد،آیا میشودماده۲۳۷ و۲۳۸قانون مدنی یعنی الزام خوانده به وفای به عهد وانجام کار توسط دیگری رو ازدادگاه تقاضا نکنم ومستقیم ماده۲۳۹قانون مدنی رو اجرا کنم؟یعنی ارسال اظهارنامه مبنی برفسخ وثبت بلافاصله دادخواست تایید فسخ برای دادگاه رد نمیشه اینجوری دادخواستم؟دانشجو میستم سوال برام پیش اومده بسیار سپاسگزارم

پاسخ :

به نام خدا واسلام برامام زمان عج
متاسفانه نگارش بسیار نامفهوم میباشد وادای مطلب به نحو صحیح نمی‌باشد.مفید ومختصر نگارش کنید.
اگر خودرا وکیل دا گستری معرفی کرده است وبراین اساس قرارداد منعقد شده است مرتکب جرم شده است وپس ازاثبات این مطلب به صورت کامل قرارداد منتفی میباشد.اما اگر وکیل بودن طرف مقابل شرط اساسی نبوده است شرايط دیگری حاکم می‌شود که پاسخگویی به آن درچارچوب مشاوره امکان‌پذیر است.
باتشکر

مشاهده تاپیک
سوال :

سلام.بعد از اینکه تامین دلیل جهیزیه انجام شد کپی برابر اصل چه کنیم؟

پاسخ :

به نام خدا وباسلام بر آقا امام زمان عج وتمام مخاطبان محترم.
تامین دلیل جهت حفظ ادله برلی دعوای احتمالی میباشد.معمولا لیست سیاهه جهیزیه که به امضا داماد ودوتا شاهد میرسه برای مبحث استرداد جهیزیه کفایت میکنه.شهادت شهود واتیکان سوگند فاکتور اقلام جهیزیه،وازاین قبیل،معمولا زوجه را استامینوفن دلیل بی نیاز می‌کند.
آماده ایم که با متخصصان وکیل باشی مفصلا وکامل مشاوره داده وتنظیم دادخواست استاندارد حقوقی را انجام دهیم.

مشاهده تاپیک
سوال :

با سلام و خسته نباشید
چکی که از بابت تنظیم سند صادر شده بود برگشت خورده و فروشنده خواهان فسخ معامله و خریدار خواهان تنظیم سند شده بود که در نهایت صدور رای منجر به تنظیم سند شده است و تنظیم سند انجام گرفته است ولی در رابطه با مبلغ چک و وصول آن در رای چیزی نوشته نشده است و خریدار یک روز قبل از تنظیم سند باتوجه به اینکه وصول چک منوط به تنظیم سند بود نسبت به آماده سازی مبلغ چک نموده است و طی اظهارنامه ای امادگی خود را برای پرداخت مبلغ همراه با گواهی موجودی نموده است ولی فروشنده از وصول آن امتناع می ورزد راهکار برای وصول چک چیست و چگونه می شود تاخیر تادیه به این چک تعلق نگیرد و از مشکلات حقوقی جلوگیری کرد و آیا اظهارنامه به تنهایی کفایت میکند؟
باتشکر

پاسخ :

به نام خدا وباسلام برآقا امام زمان عج
چنانچه دادنامه صادرشده است وقطعی ولازم الاجرا میباشد.اظهارنامه لی برای ایشان جهت آماده بودن مبلغ ارسال کنید درصورت امتناع از اخذمبلغ پول به صندوق دادگستری واریز شود تا ازتاخیر تادیه چک جلوگیری کنید.اگر هم به دفترخانه جهت تنظیم سند نیامد، ماموران ای احکام طبق شرایطی حاضرسده وسند را امضا نموده و دعوا خاتمه میابد.

مشاهده تاپیک
سوال :

باسلام و خداقوت .
آیا امکان طرح دعوی و تنظیم داخواست برای فسخ معامله فروش زمین کشاورزی با استناد به دو ماده قانویی (355 - 190 قانون مدنی) وجد دارد ؟؟
یا فقط باید با استناد به یکی از این مواد طرح دعوی کرد .؟؟

پاسخ :

به نام خدا وباسلام برامام زمان عج
مستندات درصورت حکم مربوط به قاضی پرونده ومطابق باشرایط حاکم برپرونده است. دادخواست تقدیمی باید صحیح وتوسط متخصصان امر نوشته شود.علاوه بردادخواست صحیح ودقیق،ادله کافی لازم میباشد.
باتشکر

مشاهده تاپیک
سوال :

سلام بنده به جرم تخریب خودروکلانتری محکوم به ۳ سال حبس شده ام ایابارضایت کلانتری درتجدیدنظرخواهی تبرعه میشوم یاخیر

پاسخ :

به نام خدا وسلام برآقا امام زمان عج و تمام مخاطبان محترم.
کلانتری صرفا می‌تواند اعلام جرم کند ونمیتواند رضایت دهد.تعویق یارعلی به رفتارشما حین جرم وپس ازآن وجبران زیان وارده ارتباط دارد.
آماده ایم با مشاوره تلفنی تفصیلی پاسخ دهیم که بااین قضیه چجور برخورد کنید.

مشاهده تاپیک
سوال :

سلام بر اساتید محترم آیا چکی که از تاریخ سررسید آن بیش از پنج سال گذشته و تا کنون اقدامی نشده اگر بعد از پنج سال اقدام قضایی شود تاخیر تادیه از زمان تاریخ چک‌ محاسبه میشود یا تاریخ تقدیم دادخواست آیا ماده ۳۱۸ قانون تجارت ملاک است یا ماده ۵۲۲ یا وحدت رویه ۸۱۲ مبنای محاسبه خسارت تاخیر تادیه کدام قانون است ؟ به نظر اساتید محترم خسارت تاخیر از زمان تاریخ چک محاسبه میشود یا تاریخ تقدیم دادخواست؟؟

پاسخ :

به نام خدا وسلام برآقا امام زمان عج.
هم قانون چک وهم استفساریه مجمع تاریخ سررسید را ملاک تاخیر تادیه می‌دانند.البته چک‌های صادرشده ازبانک ،دستور پرداخت ناشی ازموسسات مالی واعتباری متفاوت است.تنظیم دادخواست صحیح رو از وکلای وکیل باشی مطالبه کنید.
باتشکر

مشاهده تاپیک
سوال :

سلام خسته نباشید بنده اگهی رو تو دیوار ثبت کردم و شخصی بلافاصله با عجله تماس کرفتن و مشخصات کامل اون کیس رو از من خواستن که براشون ارسال کردم و همون روز راننده فرستاده بود و جنس رو تحویل گرفت و پولش رو پرداخت کرد بدون اینکه خودش بیاد بازم من برای راننده ای که اومده بود سالم بودن کیس رو نشون دادم

امروز این شخص تماس گرفته مانند اخاذی میگوید من فلان قطعه را عوض کردم و هارد کیس هم خراب است در صورتی که من بارها تست کرده بودم

وحالا با پیام های تهدید امیز میخواهد به ادرس من بیاید و پولش را به اضافه قطعه هایی که برای کیس انداخته است بگیرد من چکار باید انجام بدهم
من کیس را به این شخص سالم تحویل داده ام از کجا معلوم که خودش بلایی سر ان نیاورده باشد

پاسخ :

به نام خدا وسلام برآقا امام زمان عج
ایشان اگر واقعا ادعايي دارد باید به محاکم حقوقی مراجعه کرده واحقاق کند.سالم یا معیوب بودن جنس مورد معامله،ازطریق تخصصی ودرمراجع قضایی مورد بررسی قرارمیگیرد.
مشاوره کاملا دقیق رو از متخصصان وکیل باشی بخواهید.

مشاهده تاپیک
سوال :

من یه زمینی رو از اقای «ب» با کد رهگیری خریدم که ایشون هم اون زمین رو از آقای «الف» با کدرهگیری خریده بود. زمان معامله هم متن قراردادشون رو خوندم و هیچ شرط فسخی توش نوشته نشده بود. الان آقای «الف» یه متمم دستی بدون کد رهگیری به تاریخ فردای روز معاملشون رو کرده که شرط فسخ داشته و الان معاملشون رو فسخ کردن و رفته زمین منو فروخته.(ادعا دارن که به استناد رای ۸۱۰ دیوانعالی میتونن ملک منو بفروشن)
سوالم اینه که ایا اون متممی که دستی نوشته شده ولی اصل معاملشون دارای کد رهگیری هست(که به من هم فقط همونو دادن) اعتبار داره؟
یا من میتون شکایت کیفری فروش مال غیر ازشون بکنم؟؟؟

پاسخ :

به نام خدا وسلام برآقا امام زمان عج
برای طرح دعوای کیفری دقت کنید که اصل بر برائت است وسو نیت افراد ومفید ومطلق بودن رفتارارتکابی باید مشخص گردد.
شرط فسخ ،فاسخ وامثالهم باید بادقت دراسناد ومدارک مشخص گردد
کدرهگیری ومتمم دستی باهم درتضاد.اما باید دید دقیقا چه مطالبی نگارش شده است.
حتما از متخصصان حقوقی وکیل باشی استفاده کنید.حق وحقوق شما درمعرض تضییع میباشد.سریعتر اقدام کنید.

مشاهده تاپیک
سوال :

سلام و عرض ادب
عسل هستم به مدت ۴سال هست طلاق گرفتم و همسر اسبق بنده فقط تعداد چند سکه پیش قسط را پرداخت کرده و رای دادگاه را که تا مدتی هر از پنج ماه یک سکه بود و بعد از اعتراض به هر از ۸ماه یک سکه تغییر یافت، اما ایشان نه تنها اقساط هر از پنج ماه را پرداخت کرده نه اقساط هر از هشت ماه یک سکه ، هیچ یک از اقساطی را چهار سال هست که پرداخت نکرده است،
چندین بار هم اعتراض گذاشتم اما بخاطر توقیف منزل پدری ایشان گفتند نمی شود کاری کرد ،باید ملک را از توقیف بیرون آوردی تا بررسی و حکم جلب و .. تعیین و بررسی شود. ممنون میشوم همکاری کنید، برای اینکه من به حق و حقوق قانونیم برسم.

پاسخ :

به نام خدا
باسلام.
چنانچه،تقسیط شده باشه که توقیف ملک پدری ایشان ازباب وثیقه فاقد دجاهت قانونی میباشد.اما اگر ازباب سهم الارث میباشد،ازطریق مزایده به فروش گذاشته تا به اندازه سهم الارث ایشان بتوانید ازایشان مال دریافت کنید‌.پذیرش اعسار وتقسیط.مانع ازمعرفی اموال درآینده نمی‌شود.

مشاهده تاپیک
سوال :

سلام وقت بخیر، دختری در راستای ماده ۱۰۴۳ قانون مدنی قصد دادخواست دارن جهت اجازه از دادگاه برای ازدواج، سوالم اینه که آیا استشهاد محلی برای دختر و پسر نیاز هست؟ و آیا دختر رو دادگاه به پزشکی قانونی میفرسته برای معاینه بکارت؟ و از روز ارائه دادخواست تا صدور حکم حدودا چقدر زمان میبره؟ تشکر و احترام

پاسخ :

به نام خدا
باسلام.شرایط سنی ازدواج حتما حتماباید رعایت بشه ،و دختر تودادگاه باید عدم رعایت مصلحت ازجانب پدر روثابت کنه،پسر هم باید توانایی مالی رو برای تامین مخارج زندگی ثابت کنه.

مشاهده تاپیک
سوال :

سلام خانواده من سال ۱۳۹۶ طلاق گرفتند و پدرم ازدواج مجدد کرد من حین طلاق ۱۸ سالم بود و هیچ گونه حمایتی نشدم و هم اکنون از نظر مالی هم کم توان هستم آیا میشود حمایتی از پدرم دریافت کنم به صورت قانونی

پاسخ :

به نام خدا
باسلام،نفقه گذشت فرزندان ،قابل مطالبه نمی‌باشد.مگراینکه پدریاجدپدری به اختیار خود پرداخت کند.جنسیت،مشغول به تحصیل بودن یانبودن ومواردی ازاین قبیل را مبهم بیان کردید.قابل پاسخ صریح نمی‌باشد.

مشاهده تاپیک
سوال :

توهین به مرده آیا وصف کیفری دارد ؟ و آیا وراث ذیحق شناخته میشوند ؟

پاسخ :

به نام خدا
سلام.هم توهین،هم قذف مرده مطابق شرایطی کیفری میشه ،البته توهین به جنازه وآسیب رساندن هم با جمع شرايط خاص قانونی دیه داره و قابل تعقیب کیفری،
توضیحات کاملتر رو از وکیل باشی و وکلای اون جویا بشید.

مشاهده تاپیک
سوال :

سلام.وقت به خیر. با مشکلی در زمینه ساخت و ساز در ملک ورثه ای پدرم واقع در یکی از روستاهای طالقان مواجه شده ایم. ما پنج خواهر بعنوان وارثان پدرمان هستیم. یکی از خواهرانم راضی به شراکت در استفاده از ملک و باغچه مذکور نیست .لذا با هزینه خود قصد ساخت طبقه دیگری به مساحت کل پشت بام بر روی طبقه اول را دارد . خواهر دیگرم نیز قصد فروش سهم خود را به ما دارد.
تحت چه شرایطی خواهرم اجازه ساخت و ساز دارد ؟ آیا رضایت و اجازه ما سه خواهر دیگر لازم هست ؟ و تکلیف ما در خصوص مسائل مالی ، قدرالسهم زمین و دیگر دریافت و پرداختیهای بینمان با ایشون چگونه است ؟ در صورت انجام این کار ؛ کلا وضعیت سهم الارث ایشون در خصوص پرداخت پول خرید سهم خواهر دیگرم و نیز استفاده از دیگر فضاهای این ملک از جمله زیرزمین و حیاط و باغچه چگونه است ؟
آیا انجام این کار نیاز به کارشناسی فنی ملک و تاییدیه مربوطه یز دارد؟
ممنون از راهنمایی شما

پاسخ :

به نام خداوباسلام بر امام زمان عج
ساخت وساز مشمول قواعد خاص خود میباشد وفارغ از بحث ارث میباشد ومجوزات مخصوص خودرا می‌طلبد.
دادخواست تقسیم ترکه مطمن ترین راه جهت تقسیم عادلانه میباشد حال که اختلاف بین وراث وجوددارد.
بحث تکمیلی در مشاوره احتمالی شما ارائه خواهد شد
باتشکر

مشاهده تاپیک
right-arrow left-arrow
تماس
گفتگو
x
x
گفتگوی آنلاین
پاسخگوی سوالات شما هستیم
جهت شروع گفتگو پیام خود را تایپ و ارسال نمایید ، می توانید با نگه داشتن دکمه میکروفن صدای خود را ضبط و ارسال کنید.
صبور باشید ...