قرارداد مورد نظر خود را پیدا کنید.

لیست قراردادها بخش اجاره

قرارداد اختصاصی می خواهید؟

قرارداد رو الان سفارش بده

قرارداد اختصاصی می خواهید؟

فرم رو تکمیل کن
اطلاعات تماس خود را در فرم مربوط به سفارش ثبت کنید تا کارشناسان ما ظرف 24 ساعت کاری با شما تماس بگیرند.
با وکیل مشورت کن
اطلاعات اولیه لازم برای تنظیم قرارداد را به وکیل بدهید تا مناسب ترین چارچوب قراردادی برای شما مشخص شود.
ظرف 2 روز قرارداد رو بگیر
فایل قرارداد حداکثر ظرف 48 ساعت کاری آماده می شود تا شما با خیال راحت آن را به امضاء طرفین برسانید.
قرارداد رو الان سفارش بده

قرارداد اجاره

بیشک یکی از رایج‌ترین و پرکاربردترین قراردادهای میان افراد، قراردادهای اجاره یا به عبارت دیگر اجاره‌نامه می‌باشد. قرارداد اجاره، قراردادهایی با موضوعیت اجاره ملک است که خود به دسته‌بندی‌های متفاوتی تقسیم می‌گردد. از انواع قراردادهای اجاره ملکی می‌توان به فرم قرارداد اجاره ملک مسکونی، فرم قرارداد اجاره یا همان اجاره نامه منزل و خانه، فرم قرارداد اجاره داروخانه و فرم قرارداد اجاره مغازه اشاره نمود.

انواع قرارداد اجاره از جمله توافق‌نامه‌هایی هستند که باید با دقت نگاشته شده و مورد بررسی وکیل امور ملکی قرار بگیرد؛ در غیر این صورت، زمینه ساز چالش‌های حقوقی فراوانی خواهد شد و مشکلات بسیاری را به طرفین اجاره نامه یا همان قرارداد اجاره تحمیل خواهد کرد؛ بنابراین به شما توصیه می‌کنیم چنانچه به عنوان موجر یا مستاجر قصد انعقاد قرارداد اجاره اعم از انواع قرارداد اجاره اموال منقول و همچنین انواع قراردادهای اجاره اموال غیرمنقول، انواع قراردادهای اجاره ماشین یا دستگاه های صنعتی و … را دارید، توافق خود را بدون وجود نمونه فرم قرارداد اجاره یا اجاره نامه باقی نگذارید.

اجاره ‌نامه، قراردادی کتبی بین موجر و مستاجر است که شرایط اجاره یک ملک را مشخص می‌کند. این سند، حقوق و تعهدات هر دو طرف را به طور شفاف بیان نموده و از بروز اختلافات در آینده جلوگیری می‌کند.

اهمیت تنظیم اجاره ‌نامه:

ایجاد شفافیتاجاره ‌نامه، تمام جزئیات مربوط به موضوع اجاره را به طور واضح بیان می‌کندمواردی مانند مدت اجاره، مبلغ اجاره بها، نحوه پرداخت، شرایط فسخ قرارداد اجاره و تعهدات هر دو طرف در این توافق‌نامه ذکر می‌شود.

جلوگیری از سوءتفاهمبا وجود اجاره ‌نامه، هیچ‌کدام از طرفین نمی‌توانند ادعای عدم اطلاع از شرایط قرارداد را داشته باشنداین موضوع، از بروز سوءتفاهم و اختلافات در آینده پیشگیری کند.

قابلیت استناد قانونیاجاره ‌نامه، یک توافق قانونی است و در صورت بروز اختلاف، می‌تواند به عنوان مدرک در مراجع قضایی مورد استناد قرار گیرد.

نکات مهم در تنظیم اجاره ‌نامه:

مشخصات کامل طرفین قراردادنام، نام خانوادگی، کد ملی و آدرس دقیق موجر و مستاجر باید در اجاره ‌نامه درج شود.

مشخصات کامل ملکآدرس دقیق ملک، پلاک ثبتی، مساحت، تعداد اتاق‌ها، و سایر مشخصات ملک باید در اجاره ‌نامه ذکر گردد.

مدت اجارهمدت زمان اجاره نیز از مواردی است که باید به طور واضح در اجاره ‌نامه مشخص باشد.

مبلغ اجاره بهامبلغ قرارداد اجاره باید به طور واضح در نمونه اجاره ‌نامه ذکر شودنحوه پرداخت اجاره بها (ماهانه، فصلی، یا سالانه) نیز باید در این سند مشخص شود.

شرایط فسخ قراردادشرایط فسخ قرارداد از جمله خسارت فسخ باید در نمونه قرارداد اجاره ذکر شود.

تعهدات موجر و مستاجرتعهدات هر دو طرف مانند تعمیرات و نگهداری ملک، پرداخت شارژ و عوارض، و ... باید در اجاره ‌نامه مشخص باشد.

مجموعه وکیل‌‎باشی به عنوان مرجع تخصصی قرارداد، برای شما عزیزان بانک قرارداد اجاره یا به عبارتی دیگر قراردادهای اجاره و امور ملکی را در نظر گرفته است که بتوانید در آن به قراردادهای تخصصی اجاره دسترسی داشته و متن قرارداد اجاره و متن اجاره نامه مورد نظر خود را به دو صورت docx (قابل ویرایش_ورد) و pdf (قابل چاپ_پی دی اف) دانلود کرده و مورد استفاده قرار دهید.

تنظیم صحیح قرارداد اجاره بین موجر و مستأجر، نقش بسیار مهمی در کاهش اختلافات میان طرفین خواهد داشت؛ به همین دلیل مهم است که تدوین و نگارش انواع اجاره‌ نامه توسط  وکلای متخصص در امور ملکی صورت گیرد. از این رو شما می‌توانید با دانلود قرارداد اجاره word و اجاره نامه pdf از مجموعه وکیل‌باشی، قرارداد اجاره امن و مطمئنی را منعقد کرده و از حقوق و منافع خود به بهترین شکل دفاع نمایید.

متن کامل قرارداد اجاره خانه word به نحوی است که بتوانید به راحتی در بندها و مفاد متن اجاره نامه، تغییرات لازم را ایجاد کرده و با توجه به نیازهای خود، اجاره نامه را شخصی سازی کرده و سپس مورد استفاده قرار دهید. فرم قرارداد اجاره درسایت وکیل‌باشی دارای پشتیبانی آنلاین بوده و همچنین امکان برخورداری از خدمات مشاوره حقوقی و تلفنی نیز برای شما عزیزان فراهم خواهد بود.