فرم های قضایی

لیست فرم های قضایی بخش دعاوی مربوط به متوفی و امور حسبی

فرم قضایی اختصاصی می خواهید؟

فرم قضایی رو الان سفارش بده

فرم قضایی اختصاصی می خواهید؟

فرم رو تکمیل کن
اطلاعات تماس خود را در فرم مربوط به سفارش ثبت کنید تا کارشناسان ما ظرف 24 ساعت کاری با شما تماس بگیرند.
با وکیل مشورت کن
با انجام مشاوره، موضوع پرونده خود را برای وکیل متخصص تشریح نمایید تا خواسته های دقیق برای طرح دعوا مشخص گردد.
ظرف 2 روز لایحه رو بگیر
فایل لایحه حداکثر ظرف 48 ساعت کاری آماده می شود تا شما اولین قدم برای پیروزی در دعوا را محکم بردارید.
فرم قضایی رو الان سفارش بده

یکی دیگر از دعاوی پرکاربرد در دعاوی حقوقی، دعاوی مربوط به متوفی و امور حسبی می‌باشد. دعاوی امور حسبی، اموری است که دادگاه‌ها مکلفند نسبت به آن امور اقدام نموده و تصمیمی اتخاذ نمایند، بدون اینکه رسیدگی به آنها منوط بر‌ وقوع اختلاف میان اشخاص و اقامه دعوی از طرف ایشان باشد. دعاوی مربوط به متوفی نیز به اموری گفته می‌شود، که موضوع آن مربوط به میت و ترکه اوست. دادخواست های مربوط به دعاوی متوفی و امور حسبی، فرم های چاپی مخصوصی هستند که در زمینه اقامه دعوی و آغاز رسیدگی به پرونده های مربوط به متوفی و ترکه و همچنین امور حسبی، بکار گرفته می‌شوند. از انواع دادخواست های امور متوفی و امور حسبی می‌توان به فرم دادخواست عزل قیم، فرم دادخواست نصب قیم، فرم دادخواست مهر و موم ترکه و … اشاره نمود.

تنظیم دادخواست دعاوی امور حسبی و متوفی، امری حساس بوده و نیازمند تجربه و مهارت بالا در این زمینه است؛ زیرا که در صورت عدم تنظیم صحیح نمونه متن دادخواست امور حسبی، می‌تواند برای شما زیان آور باشد؛ اما متاسفانه بسیاری از افراد که به انواع فرم دادخواست امور ترکه و متوفی نیاز دارند، بدون در نظر گرفتن نتایج و پیامدهای تنظیم دادخواست غیر فنی، اقدام به ارائه نمونه دادخواست دعاوی مربوط به امور حسبی ناصحیح، نموده و از این طریق خود را به دردسرهای بزرگ حقوقی می‌اندازند.

مجموعه وکیل‌باشی به عنوان مرجع دانلود انواع دادخواست های متوفی و امور حسبی، این امکان را برای شما فراهم نموده تا با جستجویی ساده در بانک دادخواست امور محجورین در سایت، بتوانید اقدام به دانلود فرم دادخواست های دعاوی متوفی و امور حسبی از لیست دادخواست های مربوط کرده و دو نسخه ورد WORD و پی دی اف PDF فرم مورد نظر را دریافت و مورد استفاده قرار دهید.