فرم قضایی مورد نظر خود را پیدا کنید.

لیست فرم های قضایی بخش دعاوی طاری و امور دادرسی مدنی

فرم قضایی اختصاصی می خواهید؟

فرم قضایی رو الان سفارش بده

فرم قضایی اختصاصی می خواهید؟

فرم رو تکمیل کن
اطلاعات تماس خود را در فرم مربوط به سفارش ثبت کنید تا کارشناسان ما ظرف 24 ساعت کاری با شما تماس بگیرند.
با وکیل مشورت کن
با انجام مشاوره، موضوع پرونده خود را برای وکیل متخصص تشریح نمایید تا خواسته های دقیق برای طرح دعوا مشخص گردد.
ظرف 2 روز لایحه رو بگیر
فایل لایحه حداکثر ظرف 48 ساعت کاری آماده می شود تا شما اولین قدم برای پیروزی در دعوا را محکم بردارید.
فرم قضایی رو الان سفارش بده

درماده 17 قانون آیین دادرس مدنی، دعاوی طاری، دعاوی معرفی شده است که در اثنای رسیدگی به دعوای اصلی مطرح می‌شوند. دعاوی طاری به چهار بخش تقسیم می‌گردند:

  • دعوای ورود ثالث

  • دعوای جلب ثالث

  • دعوای متقابل

  • دعوای اضافی

هر کدام از دعاوی فوق، قوانین و مقررات خود را داشته و به صورت منحصر به فردی مورد رسیدگی قرار می‌گیرد. نمونه دادخواست دعاوی طاری و امور دادرسی نیز، فرم چاپی مخصوصی اند که در رابطه با امور طاری به دادگاه ارائه می‌گردد. از انواع دادخواست طاری و انواع دادخواست امور دادرسی می‌توان به فرم دادخواست دستور موقت، فرم دادخواست ابطال گزارش اصلاحی، فرم دادخواست تأمین دلیل و … اشاره کرد.

تنظیم دادخواست دعاوی طاری و یا امور دادرسی، امری حساس بوده و نیازمند تجربه و مهارت بالا در این زمینه است؛ زیرا که در صورت عدم تنظیم صحیح، بیانات شما در نمونه متن دادخواست های طاری می‌تواند علیه شما استفاده گردد؛ اما متاسفانه بسیاری از افراد که به انواع فرم دادخواست امور دادرسی نیاز دارند، بدون در نظر گرفتن نتایج و پیامدهای تنظیم دادخواست غیر فنی، اقدام به ارائه نمونه دادخواست دعاوی مربوط به امور طاری ناصحیح، نموده و از این طریق خود را به دردسرهای بزرگ حقوقی می‌اندازند.

مجموعه وکیل‌باشی به عنوان مرجع دانلود انواع دادخواست های امور دادرسی و دعاوی طاری، این امکان را برای شما فراهم نموده تا با جستجویی ساده در بانک دادخواست طاری در سایت، بتوانید اقدام به دانلود فرم دادخواست های دعاوی طاری از لیست دادخواست های مربوط به دعوای طاری و امور دادرسی کرده و دو نسخه ورد WORD و پی دی اف PDF فرم مورد نظر را دریافت و مورد استفاده قرار دهید.

برای ثبت فرم دادخواست دعاوی مربوط به امور دادرسی، باید متن دادخواست مربوط به آن را که توسط وکیل متخصص تنظیم شده باشد، در دفتر خدمات قضایی به ثبت رساند، تا از این طریق خواسته شما پیگیری شده و به طرف مقابل ابلاغ گردد.