;
1401/08/03 14:42

قرارداد طراحی هتل

قرارداد طراحی هتل، به شما این امکان را می‌دهد که با یک طراح متخصص در زمینه طراحی هتل همکاری کنید.

هتل‌ها به مراکز مهمی تبدیل شده‌اند که همراه آن بر کاربرد سنتی آن‌‌ها یعنی امکان اقامت کوتاه مدت و استراحت، خدمات دیگری را نیز به مشتریان خود ارائه می‌دهند. هتل‌ها همچنین برای حوزه‌های مختلف دیگری مانند فعالیت در زمینه ارائه و سرو غذا، وجود رستوران‌ها و فروشگاه‌های متنوع، بخش‌های تفریحی، استفاده از هتل به عنوان سالن‌های کنفرانس، جلسات کاری و تجاری و موارد مهم دیگر نیز مهیا شده‌اند و آماده به کار هستند. به همین دلیل است که طراحی هتل‌ها و استفاده از قرارداد طراحی هتل بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

قرارداد طراحی هتل، به شما این امکان را می‌دهد که با یک طراح متخصص در زمینه طراحی هتل همکاری کنید. به این صورت که از طراح بخواهید مطابق با کاربردی که از هتل در ذهن دارید و همچنین با در نظر گرفتن جدیدترین متدهای روز دنیا، پروژه طراحی هتل شما را به عهده بگیرد. ممکن است که شما از طراح هتل بخواهید طرحی که برای هتل ارائه می‌دهد، مطابق با یک المان یا موضوع خاص باشد. برای مثال امکان دارد بخواهید طراحی هتل شما به شیوه‌ای مدرن انجام شود یا اینکه یک هتل کلاسیک مدنظر شما باشد تا با ویژگی خاصی که دارد، گردشگران را به خود جذب کند. در ادامه توضیحات بیشتری را درباره قرارداد طراحی هتل ارائه خواهیم نمود.

نحوه نگارش قرارداد طراحی هتل

در خصوص نمونه قرارداد طراحی هتل، باید گفت که این توافق به صورت یک قرارداد پیمانکاری تنظیم می‌شود که به واسطه آن قرارداد، مسئولیت طراحی هتل به طراح متخصص سپرده خواهد شد. بدون شک، شخصی که طراحی هتل را به عهده می‌گیرد، باید از دانش، تجربه و مهارت کافی برای انجام طراحی هتل برخوردار باشد و اصول فنی و علمی مربوط به حوزه فعالیت خود را رعایت کند.

همچنین لازم است که طراح هتل، طرح خود را از نظر ایمنی و رعایت دقیق مشخصات علمی و فنی تضمین کند. به غیر از این موارد، از آنجایی که این توافق همکاری، به صورت یک قرارداد خصوصی میان اشخاص تنظیم می‌شود، لازم است که برای تنظیم این قرارداد، از قانون مدنی پیروی کنیم. 

قرارداد طراحی هتل عقدی لازم است!

قرارداد طراحی هتل عقد لازم است. یعنی طراح و شخصی که انجام این پروژه را سفارش داده است، ملزم هستند که برای انجام موضوع این توافق با یکدیگر همکاری کنند و نمی‌توانند از انجام موضوع قرارداد پشیمان شوند یا اینکه اعلام کنند که قرارداد را فسخ خواهند کرد. 

بنابراین، لازم است که موضوع توافق میان آن‌ها تحت هر شرایطی انجام شود و در این توافق، طرفین اجازه فسخ نمونه قرارداد طراحی هتل را ندارند. البته لازم به ذکر است که قانون مدنی، در موارد خاصی، بیان می‌کند که می‌توانید قرارداد را فسخ کنید. بنابراین، فسخ قرارداد در حدود مواردی که در قانون مدنی بیان شده است، ایرادی ندارد.

علاوه براین، برای طراح هتل و شخصی که می‌خواهد پروژه طراحی هتل خود را به یک طراح با تجربه بسپارد؛ این امکان وجود دارد که بتوانند شروطی را برای فسخ قرارداد در نظر بگیرند. 

 

قرارداد طراحی هتل

تنظیم و تدوین متن نمونه قرارداد طراحی هتل

باید در نوشتن قراردادها توجه زیادی داشته باشید. محتوای قرارداد شما باید به طور کامل حاوی تمام تعهدات و مسئولیت‌های طرفین باشد و بتواند به خوبی روابط میان آن‌ها را پوشش دهد. در ادامه به برخی از بخش‌های مهم این قرارداد اشاره خواهیم نمود:

اطلاعات طرفین و موضوع قرارداد طراحی هتل

اولین قسمت یا بخش قرارداد طراحی هتل، اطلاعات و مشخصات هویتی کارفرما و طراح پروژه طراحی هتل است. بدون شک لازم است که طرفین قرارداد، در ابتدای متن قرارداد به دقت معرفی شوند تا مشخص شود که چه اشخاصی باید مسئولیت این توافق را به عهده بگیرند.

بعد از نوشتن درباره اطلاعات و مشخصات طرفین، نوبت به ارائه توضیحاتی دقیق درباره موضوع قرارداد است. باید در این بخش به صورت دقیق توضیح دهید که موضوع این قرارداد چیست و طراح باید به چه شیوه‌ای، هتل مورد نظر شما را طراحی کند. 

مدت انجام نمونه قرارداد طراحی هتل

برای قرارداد خود بازه زمانی تعیین نمایید. یعنی مشخص کنید که به صورت دقیق این همکاری از چه زمانی تا چه زمانی انجام خواهد شد. با تعیین بازه زمانی قرارداد، پیمانکار ملزم خواهد بود که در تاریخی که برای شروع قرارداد در نظر گرفته شده است، فعالیت خود را در خصوص انجام طراحی هتل آغاز کند. همچنین طراح ملزم می‌شود که طرح هتل را دقیقا در زمانی که برای اتمام قرارداد معین شده است، به کارفرما تحویل دهد.

تعیین مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت آن

برای آنکه بتوانید پروژه طراحی هتل را به طراح متخصصی بسپارید، نیاز دارید که برای انجام این کار، اجرت یا حق الزحمه‌ای را در نظر بگیرید. میزان دستمزد طراح هتل، با توافق و نظر طرفین معین می‌شود. یعنی ابتدا لازم است که طرفین در خصوص مبلغ این قرارداد با یکدیگر توافق کنند و مبلغ مورد نظر را در متن قرارداد به صورت مکتوب بنویسند. بعد از آنکه مبلغ قرارداد معین شد، نوبت به توافق در خصوص شیوه پرداخت مبلغ حق الزحمه می‌شود. در این بخش، می‌توانید مطابق با توافقاتی که داشتید، در متن قرارداد توضیح دهید که شیوه پرداخت مبلغ حق الزحمه به چه صورتی خواهد بود.

سخن پایانی

شما می‌توانید به عنوان هریک از طرفین قراردادها از طریق مجموعه وکیل‌باشی و وکلای پایه یک دادگستری مجرب حاضر در این مجموعه، به آنچه نیاز دارید برسید. مجموعه وکیل‌باشی با ارائه خدماتی نظیر تدوین فرم‌های قضایی سفارشی، تدوین قرارداد سفارشی و ارائه راهکار و آموزش‌های تصویری مختلف در زمینه‌های حقوقی کنار شما است. شما میتوانید هر فرم قضایی یا قراردادی را که میخواهید به صورت سفارشی همراه با مشاوره رایگان دریافت نمایید.

title-bg

نظرات متنی

پیام های کاربران را بخوانید

افزودن نظر

FAQ

پرسش های متداول

اگر یکی از طرفین قرارداد اطلاعاتی غیرواقعی در قسمت مشخصات وارد نمود چه راهکاری را باید پیش برد؟

زمانی که این اتفاق رخ میدهد راهکار ثابتی وجود ندارد و باید آن را با وکلای مجرب مطرح نمایید.

در نتیجه بهتر است همیشه بیشتر به دنبال پیشگیری باشیم. برای پیشگیری از این موضوع همیشه در هنگام عقد قرارداد مدارک شناسایی را بررسی کنید تا احراز هویت انجام شود. حتی میتوان کپی این مدارک را پیوست به قرارداد نمود.

برای آنکه هنگام بروز اختلاف زود تر به نتیجه برسیم چه راهکاری وجود دارد؟

سعی کنید در قراردادها مرجع حل اختلافات خود را داور مرضیالطرفین معرفی نمایید. چراکه هم در هزینه و هم در وقت شما صرفه جویی خواهد شد. حکم داور مانند حکم قضات لازم الاتباع است.

در شرایطی که انجام تعهد از سوی هر یک از طرفین مقدور نبود چه عواقبی در انتظار طرفین میباشد؟

اگر توانایی انجام تعهد برای هر یک از طرفین از بین برود و در آن هیچ تعدی و تفریطی وجود نداشته باشد، همچنین حادثهای خارج از اراده طرفین باعث این مسئله شود (قوه قاهره)، مسئولیتی به عهده طرفین قرارداد نمیباشد چرا که این موضوع در قرارداد تحت عنوان فورس ماژور یا قوای قاهره پیشبینی شده است.

تماس
گفتگو
x
x
گفتگوی آنلاین
پاسخگوی سوالات شما هستیم

برای دریافت پاسخ در صوت قطع ارتباط آنلاین ، لطفا با فشردن دکمه ذیل ، اعلان مروگر خود را فعال کنید.

جهت شروع گفتگو پیام خود را تایپ و ارسال نمایید ، می توانید با نگه داشتن دکمه میکروفن صدای خود را ضبط و ارسال کنید.
صبور باشید ...