;
1401/06/16 03:31

هزینه تنظیم قرارداد چگونه محاسبه می شود؟

هزینه تنظیم قرارداد به چه نحو محاسبه خواهد شد؟ چه ملاک و معیارهایی جهت تعیین هزینه قرارداد وجود دارد؟

همان طور که می دانید این روزها افراد برای هر معامله ای که با کسی دیگر منعقد می کنند، اقدام به تنظیم قرارداد می کنند. از این رو آن ها ره این شیوه می توانند هزینه هایی را بر روی دوش خود قرار دهند. بهتر آن است که پیش از اقدام به تنظیم قرارداد ، اطلاعات لازم را در باره ی هزینه هایی که این قرارداد می تواند در بر داشته باشد، اطلاعات کافی را به دست بیاوریم تا در هنگام نگارش قرارداد بتوانیم محاسبات دقیق تری را اعمال نماییم و به این طریق ، مشکلی برا خود ایجاد نکنیم. فرقی نمی کند که شما به صورت دستی و با کمک افرادی که در این امر سر رشته دارند صورت بگیرد و یا به صورت آنلاین انجام شود، در هر صورت باید درباره ی تعیین هزینه های مربوط به آن ها اطلاعاتی به دست بیاورید. باید بدانید که میزان هزینه ای که برای هر نوع از تنظیم قرارداد در نظر گرفته می شود و همین طور این مساله که دریافت هر نوع از خدمات حقوقی، نیازمند پرداخت چه میزان هزینه ای است، موضوعی است که به صورت سالیانه و با در نظر گرفتن مصوبه هایی که صورت می گیرد، در حال تغییر است. اهمیت این موضوع سبب شده است که این نوشتار را به صورت اختصاصی به آن بپردازیم. بنابر این اگر می خواهید اطلاعات دقیق و مناسبی در باره ی انواع این هزینه ها کسب کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که تا پایان این نوشتار با ما همراه باشید و اطلاعات کافی را در این زمینه به دست بیاورید.

اهمیت رعایت نکات حقوقی در تنظیم قرارداد چیست؟

در ابتدا پیش از پرداختن به موضو هزینه های مد نظر برای تنظیم قرارداد، بهتر است به موضوع قرارداد و چیستی آن پرداخته شود. می توان گفت که قرارداد به عنوان تنها سندی که به صورت رسمی در تمامی معامله ها مورد قبول است بر شمرده می شود. معامله هایی که به نوعی برای تبادل پول و ثروت انجام می شود، نیازمند تنظیم قرارداد هستند. اگر در تنظیم قرارداد رعات تمامی نکات حقوقی مد نظر قرار بگیرد، می تواند برای ضمانت حق و حقوق هر کدام از دو طرف قراداد، شرایط لازم را مهیا نماید.

یکی از مهم ترین نکته هایی که باید در هنگام تنظیم هر قراردادی مد نظر قرار بگیرد این است که اگر قرارداد منعقد شود و تمامی امور مربوط به آن مورد توافق دو طرف قرارداد واقع شود و هر دو طرف قرارداد آن را امضا کنند، هیچ کدام از دو طرف قرارداد دیگر این امکان را نخواهند داشت که به سادگی آن را تغییر دهند؛ از این رو باید توجه داشت که شخصی که اقدام به تنظیم قرارداد می کند، به تمامی اصول و مطالب قرارداد نویسی ، مسلط باشد و همه ی نکات حقوقی مربوط به آن را رعایت کند.

باید بدانید که اگر تنطیم قرارداد شما به وسیله ی افراد غیر حرفه ای صورت بگیرد، که اطلاعات لازم را در باره ی قواعد و اصول آن نداشته باشند و نکات حقوقی را در این باره ندانند، می توان انتظار داشت که زمینه ی مساعدی را برای کلاهبرداری و سودجویی افراد سودجو فراهم کنند. از این رو اگر در پی این هستید که یک قرارداد صحیح و واجد تمامی نکات حقوقی لازم داشته باشید، می توانید به هدف های خود، در باره ی معامله ها و همکاری هایی که به صورت شراکت با طرف دیگر قرارداد خود دارید، به دست پیدا کنید.

از این رو به صورت کلی، تنها چیزی که شما از معامله ی پیش روی خود در دست دارید، همین قراردادی است که پیش از انجام همکاری، بین شما و طرف دیگر قراردادتان، منعقد می شود. در این زمینه شما می توانید برای این که تنظیم قرارداد خود را به بهترین نحو تضمین کنید و اطمینان حاصل کنید که همه ی نکات حقوقی در آن رعایت شده است ملزم به این هستید که آن را برای تنظیم، به افراد مطلع و با سوادی که در این زمینه تجربه و دانش زیادی دارند، بسپارید. این امر سبب می شود که از همان اول کار، راهی را بر گزینید که بتواند خیال شما را بابت تمامی مسائل حقوقی آن راحت کند و در نهایت منجر به این شود که معامله ای که در پیش گرفته اید، در بر دارنده ی تمامی نکات حقوقی باشد و مشکلی را ایجاد نکند. اگر شما هم به دنبال این هستید که قرارداد خود را به صورت آنلاین تنظیم کنید می توانید وارد سامانه ی حقوقی وکیل باشی شوید و علاوه بر دریافت خدمات مشاوره ای توسط وکیل های پایه یک دادگستری، قرارداد خود را به راحتی به صورت آنلاین تنظیم نمایید و خود را بابت یک قرارداد بی نقص ، بیمه کنید و کسب و کار خود را رونق دهید.

تعیین هزینه ی تنظیم قرارداد

عده ی زیادی از افرادی که به دنبال تنظیم قرارداد هستند، هموارده با این سوال در ذهن خود مواجه هستند که هزینه هایی که این کار می تواند در پیش روی ان ها قرار دهد، چقدر خواهد بود؟ همان طور که گفتیم افراد باید پیش از اقدام به تنظیم قرارداد تمامی اطلاعات لازم را در باره ی هزینه های احتمالی آن به دست بیاورند و آمادگی لازم را برای این کار کسب کنند. باید بدانید که وقتی به وکیل مراجعه کنید و مساله ی قرارداد خود را با او در میان بگذارید، می توانید با توجه به نوع و موضوع قراردادی که در پیش روی خود دارید، اطلاعات را لازم را در باره ی آن کسب کنید. یکی از مواردی که می تواند تعیین کننده ی میزان هزینه ای باشد که قرارداد شما بر روی دوش شما قرار می دهد، این است که شما قرارداد خود را با چه کیفیتی می خواهید و تنظیم چند قرارداد را مد نظر خود دارید؟ این موارد می تواند هزینه های قرارداد شما را تعیین کند.

در ادامه به ذکر چهار مرحله می پردازیم که وکیل شما در طی آن ها ، در باره ی خدماتی که قرار است از او دریافت نمایید، هزینه ی لازم را برای شما برآورد می نماید. وکیل شما می تواند در این چهار مرحله ، نظر خود را در باره ی هزینه ای که کار شما می تواند در بر داشته باشد، اعلام نماید.

 

هزینه تنظیم قرارداد وکیل‌باشی

 

مرحله‌ی اول

اولین مرحله ان است که شما می توانید به صورت تلفنی و یا حضوری در باره ی نحوه ی همکاری خود و ارتباطی که قرار است شکل بدهید، توضیح مختصری ارائه نمایید. در این توضیحات می توانید اطلاعاتی هم در باره ی نوع قراردادی که قرار است تنظیم نمایید، به افرادی که قرار است اطلاعات لازم را به شما ارائه دهند مطرح کنید. در واقع این مرحله را می توان با عنوان مرحله ی طرح کلی قرارداد نامید. شما این امکان را دارید که در مرحله های بعد از این ، توافق های لازم را با وکیل خود در باره ی تنظیم قرارداد خود با او انجام دهید.

مرحله‌ی دوم

همان طور که در بالا توضیح دادیم در ابتدا باید اطلاعات اولیه را چه به صورت آنلاین و چه به صورت حضوری، به وکیل خود ارائه دهید. در مرحله ی دوم وکیل شما از شما می خواهد که مدارک لازم را برای تنظیم قرارداد مد نظر خود به در اختیارش قرار دهید. از این رو باید تمامی مدارک و اسناد مربوطه را آماده کنید و در اولین فرصت آن ها را به دست وکیل خود برسانید.

مرحله‌ی سوم

بعد از این که شما مدارک و اسناد مربوطه را به فردی که قرار است قراردادتان را تنظیم کند و یا وکیل خود، ارائه کردید، باید به او زمان بدهید که آن ها را بررسی نماید. بعد از آن، وکیل شما به شما اطلاع می دهد که آیا تمامی مدارک را در اختیار او قرار داده اید یا هنوز هم موردی مانده است که باید به او تقدیم کنید.

مرحله‌ی چهارم

این مرحله ، آخرین مرحله از کار وکیل است. در این قسمت از کار، بعد از این که وکیل شما، مدارک را بررسی کرد می تواند نوع قرارداد را تعیین کند و بر اساس آن کار را آغاز نماید. در این مرحله است که وکیل می تواند به برخی از پیش فرض های لازم درباره ی کاری که در پیش روی خود دارد دست پیدا کند و بنابراین می توان گفت که این امکان را دارد که به خوبی درباره ی هزینه ای که آن کار بر روی دوش شما قرار می دهد اظهار نظر نماید. او همچنین می تواند مشاوره های لازم را در باره ی چند و چون قراردادی که شما در پیش رو دارید به شما ارائه نماید و تمامی نکات حقوقی را در این باره به شما یادآوری نماید.

استفاده از خدمات حقوقی در سامانه‌ی وکیل باشی

همان طور که گفته شد می توانید با یک سرچ ساده در اینترنت انواع سامانه های حقوقی را پیدا کنید که به ارائه ی خدمات حقوقی می پردازند. در این میان می توان از سامانه ی حقوقی وکیل باشی نام برد که با سال ها تجربه می تواند تضمین کننده ی خدماتی باشد که به شما کاربران گرامی ارائه می کند. وجود ده ها وکیل پایه یک دادگستری با تخصص های حقوقی گوناگون، نیز یکی دیگر از عواملی است که باعث شده است انواع خدمات حقوقی با کیفیت بالا در اختیار کاربران قرار دهد. لازم به ذکر است که یکی از مهم ترین خدمات حقوقی که سامانه ی وکیل باشی به کاربران خود ارائه می دهد، مربوط به قرارداد است.

پ شما می توانید ضمن دریافت مشاوره های حقوقی لازم در باره ی انواع قرارداد با موضوعات گوناگون، تنظیم انواع قرارداد انلاین را نیز از متخصصان حاضر در پشت صحنه ی این سامانه، بخواهید. همچنین وجود و برخورداری از نمونه قرارداد های آماده به شما این امکان را می دهد که یک الگوی کامل از یک قرارداد در اختیار داشته باشید و صحت و سقم قرارداد پیش روی خودتان را بر اساس آن مورد سنجش و ارزیابی قرار دهید.

بنابر این به شما توصیه می کنیم که اگر قصد انعقاد قرارداد دارید برای این که خیال خودتان را بابت صحت قرارداد راحت کنید و خودتان از دردسرهای مادی و معنوی که معمولا بعد از انعقاد یک قرارداد ناشیانه گریبانگیر افراد ناآگاه می شود، برهانید، حتما سری به سامانه ی حقوقی وکیل باشی بزنید و از خدمات موجود در این سامانه بهره مند شوید.

title-bg

نظرات متنی

پیام های کاربران را بخوانید

افزودن نظر
right-arrow left-arrow
right-arrow left-arrow

FAQ

پرسش های متداول

هزینه تنظیم قرارداد توسط وکیل چگونه تعیین می‌گردد؟

هزینه تنظیم قرارداد توسط وکیل، با توجه به نوع قرارداد و با توجه به اینکه طرف یا طرفین یک قرارداد چه خواسته هایی دارند تعیین می‌شود، شما میتوانید با ثبت درخواست سفارشی، تنظیم قراردادموردنظر خود را به وکلای متخصص مجموعه وکیل‌باشی بسپارید.

x
x
گفتگوی آنلاین
پاسخگوی سوالات شما هستیم

برای دریافت پاسخ در صوت قطع ارتباط آنلاین ، لطفا با فشردن دکمه ذیل ، اعلان مروگر خود را فعال کنید.

جهت شروع گفتگو پیام خود را تایپ و ارسال نمایید ، می توانید با نگه داشتن دکمه میکروفن صدای خود را ضبط و ارسال کنید.
صبور باشید ...